“AKP polis devleti yaratmak istiyor”

AKP iktidarının sağlık bütçesi görüşülürken, bütçeden doğrudan etkilenecek olanların temsilcilerinin görüşlerini almayı bir kenara bırakarak, taleplerini ifade etmek istemelerine bile tahammülsüz olduğunu belirten Kocatüfek, “Bir kez daha göstermiştir. Bu durum, AKP’nin polis devleti yaratma konusundaki ısrarının sonuçlarıdır” dedi.

Güncel 21.11.2014, 16:01 21.11.2014, 16:01
366
“AKP polis devleti yaratmak istiyor”
SES Çorum Şube Başkanı Merter Kocatüfek, TBMM önünde SES üyelerine yönelik orantısız polis şiddeti ile ilgili olarak, “AKP, polis devleti yaratmak istiyor” ifadelerini kullandı.

SES Genel Başkanı ve beraberindeki grubun, sağlık bütçesinin görüşüldüğü gün hem bütçe ile ilgili taleplerini iletmek, hem de komisyon görüşmelerine katılma talebinin cevabını beklemek üzere meclis önüne geldiklerini belirten Kocatüfet, “Sabah saatlerinde meclis önünde basın açıklamamamızı gerçekleştirdik. Komisyon üyeleri, görüşmeler başlamadan önce yanımıza geleceklerini bildirmişlerdi. Hem ertelenen komisyon görüşmesinin başlamasını aynı zamanda hem de komisyon üyelerinin aramıza katılmasını, diğer yandan temsilcilerimizin komisyona girmesi talebimize verilecek yanıtı beklemek üzere meclis önünde, açıklamamızı yaptığımız yerde oturma eylemi gerçekleştirmek istedik. Tamda bu esnada henüz oturmaya başlamışken AKP iktidarı, emekçilerin en temel taleplerini dile getirmesine tahammülü olmadığını emniyet güçleri aracılığıyla bir kez daha göstermiştir. Ankara emniyet güçleri oturmamızdan beş dakika sonra sendikamıza, üyelerimize ve açıklamamıza destek olmak için gelenlere saldırmıştır” dedi.

SES üyelerinin yumruklarla, tekmelerle vurularak darp edildiğini, boğazlarından tutularak sürüklenmeye çalışıldığını kaydeden Kocatüfek, “Yakın mesafeden ve direkt olarak üyelerimizin yüzlerine gaz sıkılmıştır. Genel Başkanımız Gönül Erden, darp edilerek gözaltına alınmıştır. 4 arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye kaldırılmış, yaralanan arkadaşlarımızdan ikisi hastaneden gözaltına alınmıştır. Başkanımız, 3 MYK üyemiz ile toplam 10 arkadaşımız gözaltına alınmıştır” ifadelerini kullandı.

AKP iktidarının sağlık bütçesi görüşülürken, bütçeden doğrudan etkilenecek olanların temsilcilerinin görüşlerini almayı bir kenara bırakarak, taleplerini ifade etmek istemelerine bile tahammülsüz olduğunu belirten Kocatüfek, “Bir kez daha göstermiştir. Bu durum, AKP iktidarının sağlık emekçilerinin ve halkın sağlık hakkının gasp edilmesi uğruna insan hayatına kast etmek dâhil her türlü önlemi almak, sağlığın özelleştirilmesi, piyasaya açılması için her türlü yöntemi kullanmaya niyetli olduğunu göstermektedir. Bu durum, AKP’nin polis devleti yaratma konusundaki ısrarının sonuçlarıdır” şeklinde konuştu.

Bu yöntemlerin yeni olmadığını vurgulayan SES Şube Başkanı Kocatüfek, “Ancak mücadele edenleri de hiçbir zaman engelleyememiştir. Bizler, dün olduğu gibi bundan sonra da tüm emekçilerle birlikte haklarımız için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@