“AKP, gerici güçlerle kol kola halka saldırıyor”

Mert’in halkların özgürlük mücadelesinin yanında bir genç olarak katledildiğini kaydeden Şahan, “Esenyurt'ta işçilerin örgütlenmesi için mücadele eden ileri bir işçi genç olarak katledilmiştir. 18 yaşında emeğin saflarında yer almış mücadeleci bir genç olan Mert'i sınıfsız, savaşsız ve sömürüşüz bir dünya kavgamızda yaşatacağız” dedi.

Güncel 13.10.2014, 00:15 13.10.2014, 00:16
1215
“AKP, gerici güçlerle kol kola halka saldırıyor”
İstanbul Esenyurt’ta kurşunlanarak öldürülen Emek Gençliği üyesi Mert Değimenci için Çorum Emek Gençliği tarafından bir basın açıklaması düzenlendi.

“Mert’i sınıfsız, sömürüsüz ve savaşsız bir dünya kavgamızda yaşatacağız” yazılı pankart ile Gazi Caddesi boyunca sloganlar eşliğinde yürüyen Emek Gençliği üyelerine EMEP İl Başkanı Hikmet Aydın, Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Aygün ile parti üyeleri de destek verdi.

“Mert yoldaş kavgamızda yaşıyor”, “Faşizme ölüm, halka hürriyet”, “Yaşasın Kobane direnişi”, “Yaşasın halkların kardeşliği” sloganlarının atıldığı eylem, Postane önünde düzenlenen basın açıklamasının ardından sona erdi.

Basın açıklamasını okuyan Çorum Emek Gençliği Üyesi Mert Şahan, günlerdir Türkiye'nin dört bir yanında süren Kobane'ye destek eylemlerinin AKP hükümeti tarafından bastırılmak istendiğini belirterek, “Hükümet Hizbul-kontra ve diğer gerici güçlerle kol kola halka saldırıyor. Yükselen sesi boğmaya çalışıyor. AKP hükümetinin ve beslediği eli kanlı çetelerin silahları Türkiye halkına, gençlere, işçilere emekçilere dönmüştür” dedi.

Salı günü İstanbul Esenyurt'ta Kobane'ye IŞİD saldırısını protesto eyleminde çenesinden vurulan 18 yaşındaki Mert Değirmenci’nin yaşamını yitirdiğini ifade eden Şahan, “Bizler yıllardır bu ülkenin gençleri, kadınları, işçi ve emekçileri olarak demokratik, laik bir ülke ve dünya mücadelesinde birçok baskı ve saldırıya karşı mücadele ediyoruz. Son dönemde yaşananlar bizlere ve mücadelemize uzak şeyler değildir. Biz her dönemde halka saldıran, gençleri sokak ortasında katleden hükümetlere ve onların beslediği çetelere karşı gereken cevabı verdik. Mücadeleyi büyüterek, bulunduğumuz her alanda taleplerimizi daha yüksek ve gür bir sesle örgütleyerek karşılarında durduk” şeklinde konuştu.

Mert’in halkların özgürlük mücadelesinin yanında bir genç olarak katledildiğini kaydeden Şahan, “Esenyurt'ta işçilerin örgütlenmesi için mücadele eden ileri bir işçi genç olarak katledilmiştir. 18 yaşında emeğin saflarında yer almış mücadeleci bir genç olan Mert'i sınıfsız, savaşsız ve sömürüşüz bir dünya kavgamızda yaşatacağız.

Katillerinden hesap soracağız” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
32°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@