Akıncılar’dan af tepkisi

Akıncılar Derneği Çorum İl Başkanı Mustafa Necati Çağdaş, gündemde olan af konusunun hırsızlık yapanları, kalpazanları, evrakta sahtecilik yapanları, uyuşturucu tacirleri başta olmak üzere ne kadar aşağılık suç varsa onları içerdiğini dile getirdi.

Güncel 26.09.2018, 23:43
625
Akıncılar’dan af tepkisi

Akıncılar Derneği Çorum İl Başkanı Mustafa Necati Çağdaş, gündemde olan af konusunun hırsızlık yapanları, kalpazanları, evrakta sahtecilik yapanları, uyuşturucu tacirleri başta olmak üzere ne kadar aşağılık suç varsa onları içerdiğini dile getirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin gündeme taşıdığı af ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Mustafa Necati Çağdaş, “Sözde bu suçlar vatana ihanet ile alakası olmayan suçlardır. Oysaki bu suçların birçoğu başta gençliğimizi madde bağımlısı yapmakla birlikte bir neslin yok edilmesine zemin hazırlamış suçlardır” diye konuştu.

Siyasilerden bu yasanın meclisten geçmesine izin vermemelerini isteyen Çağdaş, af kapsamına alınan suçların topluma zarar veren suçlar olduğunu ve meclisten geçmemesi gerektiğini kaydetti.

Af kapsamına sokulan suçlar konusunda eleştirilerde bulunan Çağdaş, “Bir başka konu ise şudur ki ceza evleri hala suçsuz insanlarla hala medreseyi Yusufiyenin yiğitleri sabrın elçileri, 28 Şubat mağduru, kader mahkumu değil zulmün mahkum ettiği nice vatanperver insanlarımızla dolu iken onlar gündeme gelmezken nasıl oluyor da kalpazana uyuşturucu tacirlerine af talep ediliyor burada bile bir adaletsizlik var bu yapılan doğru değil siyasilerden   kamuoyunun talebine uygun hareket etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

“Bu aftan yararlanan her kalpazanın vurguncunun soyguncunun uyuşturucu tacirinin işleyeceği cürümün vebali boynunuza olacaktır” diyen Çağdaş şunları söyledi; “Unutmayınız bu millet sizi bu icraatlarınız  için vekil seçmedi vatanperver olmak yıllarca 28 Şubat’ın aşağılık çetesinin ülkemiz mazlumlarına karşı yaptığı zulme son verip özgürlüklerine kavuşturulması ve suçsuz yere yıllarca ceza evinde tutulduğunu itirafıyla sağlanır. 15 Temmuz şehidimiz cennet mekan Halil Kantarcı 28 Şubat çetesi tarafından cezaevine gönderilmiş bir kardeşimizdi. O vatanı ve milleti için tankların alçakların önünde göğsünü siper edip, şehadete koşarken onu devleti kin ve nefrete sürüklüyor devleti bölmeye çalışıyor diye medreseyi yusufiyeye  göndermeler. Bu ülkenin insanını tanklarla toplarla şehit ettiler. Biz devlet idaresi başta olmak üzere bu güne kadar hala mahkum veya salıverilmiş ne kadar insanımız varsa iadeyi itibar talep ediyoruz ve selam olsun Halil Kantarcı’ya, Mirzabeyoğlu ceza evinde tam 83   yaşında şehadete koşan Ahmet amca ve nicelerine diyoruz. Allahın Rahmeti ve bereketi gerçek adaleti sağlayanların üzerine olsun”

(Mehmet DALAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
33°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@