AK Parti’de temayül yoklaması

24 Haziran’da yapılacak olan milletvekilli seçimi nedeniyle 4 adayın belirleneceği temayül yoklaması Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı.

AK Parti’de temayül yoklaması

24 Haziran’da yapılacak olan milletvekilli seçimi nedeniyle 4 adayın belirleneceği temayül yoklaması Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı.

05 Mayıs 2018 Cumartesi 11:37
AK Parti’de temayül yoklaması

Milletvekilleri Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’un katılmadığı temayül yoklamasında parti teşkilatlarında görevli 1700 üye, 36 aday adayı için oy kullandı.
Sinop Milletvekili ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Nazım Maviş, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ile Gençlik Kolları MKYK Üyesi Osman Ağzıkara’nın nezaretinde yapılan seçim öncesinde kısa bir açıklama yapan İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, birçok partinin aday dahi bulamadığı bir süreçte Çorum’dan 39 aday adayının partilerine başvurduğunu, bu sayının ikinci tercihini Çorum olarak yapanları da eklendiğinde 50’yi geçtiğini söyledi. 


Sinop Milletvekili ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Nazım Maviş ise AK Partili olmanın sıradan bir parti üyesi olmak anlamına gelmediğini ifade ederek, “AK Partili olmak, davaya inanmak, 1071’in, 1453’ün iman değerlerine sahip olmak demektir. Çanakkale’de siperlerdeki imanın gücünü temsil etmek demektir. Buradaki aday adayları birbirinin rakibi, düşmanı değil, yol arkadaşıdır, dava arkadaşıdır. 39 aday adayı içerisinde 4 arkadaşımız aday olacak. Geri kalanlar ise 24 Haziran’a kadar çalışacak. Şereflerin en büyüğü milletvekili, belediye başkanı, il başkanı olmak değil, bu davaya mensup olmaktır” şeklinde konuştu.


Maviş’in konuşmasının ardından seçimlere geçildi. İl, ilçe, kadın ve gençlik yönetim kurulu üyeleri, Belediye ve İl Genel Meclisi üyelerinden oluşan 1700 kişi, 4 aday adayı için oy kullanırken, kullanılan oylar Ankara’ya götürülerek Genel Merkez’de açılacak. 

(Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 05.05.2018 11:41