“AK Parti kadınların omuzlarında yükseliyor”

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, AK davanın kadınların omuzlarında yükseldiğini dile getirdi.

“AK Parti kadınların omuzlarında yükseliyor”

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, AK davanın kadınların omuzlarında yükseldiğini dile getirdi.

18 Şubat 2018 Pazar 23:14
“AK Parti kadınların omuzlarında yükseliyor”

Bu yükselişte iki önemli unsurun bulunduğunu anlatan Çam, bunlardan birincisinin Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınların siyasetin öznesi olarak görmesi ve kadınların sorunlarının çözülmediği bir dünyada yaşamanın çok daha güç olacağını ifade etmesi, diğerinin ise bugün olduğu gibi kongrelerde teşkilatların yeniden yapılanarak, yeniden güçlenerek hep birlikte sürekli olarak güç kazanması olduğunu vurguladı.

AK Parti Çorum Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde konuşan Çam, ülkede oynanan oyunların hepsinin farkında olduklarını vurguladı. AK Parti Kadın Kollarının sadece seçimlerde varlık gösteren, seçimlerden seçimlere sahaya inen bir yapı olmadığına dikkat çeken Çam, AK kadınların tüm dünya meseleleriyle bizzat ilgilenen, Türkiye’nin gerçeklerinin, Türk siyasetinin farkında olan kadınlar olduğunu söyledi.
AK Parti Kadın Kolları’nın 4.5 milyon üyesiyle dünyada örgütlenmiş en büyük kadın teşkilatı olduğuna vurgu yapan Çam, "Yaklaşık 2-3 hafta önce büyük bir ilimizin başkanlığına kadın siyasetçi getirildi. Ana muhalefet partisinin bu ilin başına getirmiş olduğu kadın siyasetçi milli ve manevi değerleri hiçe sayan pek çok açıklama yaptı. Bizler bunun takipçisi olacağımızı söyledik. O da yetmiyormuş gibi bir PM üyesi, 'Bu ezanlar ki şehadetler dinin temeli' diye Mehmet Akif Ersoy’un söylemiş olduğu ve bizim yüreklerimizi dağlayan bu şairimizin söylemiş olduğu sözü 'yeter artık sussun bu ezanlar' diyerek bir tweet atabiliyor. Diğer partisi sözcüsü ise ‘YPG’yi terör örgütü sayabileceğim bir durum yok’ diyebiliyor. Bunun dışında 'şehitler ölmez vatan bölünmez' sözlerine 'bunu artık duymak istemiyorum' diyebilir. Milli ve manevi değerleri evlatlarına aktarmaya çalışan bir kadın kollarıyız. Bizler hiçbir zaman sahadan kopmadık. Halkımızdan milletimizden kopmadık ki milletimiz bize sırt çevirsin. Onun için birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum" dedi.

(Erkan BAYATLI)