“AK Parti kadına pozitif ayrımcılığı benimsiyor”

İl Genel Meclisi Aralık ayı 2. Toplantısı Halil İbrahim Kaya başkanlığında gerçekleştirildi. Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda önerge de bulunan meclis üyesi bulunmazken toplantıda toplam 20 köyle ilgili yerleşik alan ve civarı sınır tespiti raporu okunarak kabul edildi.

Güncel 07.12.2016, 00:02
701
“AK Parti kadına pozitif ayrımcılığı benimsiyor”

Toplantıda gündem dışı söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Abdullah Meteoğlu, 5 Aralık Kadınlar Günü nedeniyle bir konuşma yaptı.

Aralık 1934 tarihinde “Kadınlara Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkı” veren yasanın kabulünün “Kadın Hakları Günü” olarak kutlandığını hatırlatan Meteoğlu, bu yasayla kadınların 82 yıl önce çeşitli siyasi ve sosyal haklar elde etmesinin önemli reformlardan biri olarak tarihe geçtiğini anlattı.

Kadına pozitif ayrımcılığı benimseyen AK Parti iktidarlarının, kaynakların eşit şekilde kullanıldığı, nimetlerin ve külfetlerin eşit bir şekilde kullanıldığı, nimetlerin ve külfetlerin eşit bir şekilde paylaşıldığı bir dünya düzeni ve bir ülke düzeni için mücadele ettiğini belirten Meteoğlu, AK Parti Kadın Kolları’nın bugün 3.5 milyon üyesi ile dünyanın en büyük kadın örgütlenmesi olduğunu dile getirdi.

Meteoğlu konuşmasında şunları dile getirdi: “Kadınların yaşamın her alanında eşit ve adil koşullarda yer alması İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 1. Maddesinde yer alan “ Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar” ilkesinin de bir gereğidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet ve şükranla arıyorum.” Tüm kadınların, 5 Aralık Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@