02 Mart 2014 Pazar 20:05
“Ak Parti, gayrımeşru yollarla al aşağı edilmek isteniyor”
AK Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, AK Parti’nin sandıkla değil gayrı meşru yollarla al aşağı edilmek istendiğini belirterek, “AK kadroların istendiği zaman şapkalarını alıp kaçanlardan olmadı ve hiçbir zamanda olmayacak” dedi.

İlçe ziyaretlerinin ardından bir açıklama yapan AK Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, demokrasilerle hesaplaşma yerinin sandık olduğunu dile getirdi. 30 Mart’ta sandığın milletin önüne geleceğini dile getiren Ceylan, milletin iradesine ipotek koymaya çalışanlara en güzel cevabı sandıkta vereceğini söyledi.

Son aylardaki gelişmeleri de değerlendiren Ceylan, Gezi parkı ile başlayan 17 Aralık operasyonuyla devam eden süreçte yeni Türkiye’nin önünü kesme ve ülkedeki güven ve istikrar ortamının bozulmasının amaçlandığını kaydetti.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her geçen büyüyen ve güçlenen Türkiye’nin bir kısım çevreleri rahatsız ettiklerini Ceylan, bu çevrelerin bir takım kirli senaryoları ortaya koyduğuna dikkat çekti. Bu kirli tezgahları planlayanların başarılı olamayacağını dile getiren Ceylan, Türkiye’nin geçmişte olduğu bu süreçten de güçlenerek çıkacağının altını çizdi.

Türk siyaset tarihine bakıldığından 1961 yılından bugüne kadar geçen sürede 32 değişik hükümetin bu millete hizmet etmeye çalıştığını hatırlatan Ceylan, ancak bu hükümetlerin ortalama ömürlerinin 1.5 yıl olduğunun altını çizdi

AK Parti’nin yaptığı tüm hizmetlerde insanı merkeze aldığını dile getiren Ceylan, “'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla yola çıktık. Bugüne kadar kimseyi ötekileştirmedik. Kimseye ayrım yapmadık. Ne aldatan olduk, ne aldanan. İlçeleriyle, köyleriyle Çorum’u bir bütün olarak görüyoruz. Biz milletten aldığımız emanete halel getirmedik. Çorum’u ilçeleriyle birlikte daha güzel yarınlara taşımak için bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu. (İHA)
Son Güncelleme: 02.03.2014 20:05