Ahmet Sami Ceylan: “Türkiye’de güven ve istikrar ortamı bozulmamalı”

Seçimleri kazanma gibi bir dertlerinin olmadığını ve tüm teşkilatlardan sandıklara sahip çıkmasını beklediklerini ifade eden Ceylan, “Bizim derdimiz bir önceki seçimde aldığımız yüzde 62 oy oranını yüzde 65 ve üstüne çıkarmaktır” şeklinde konuştu.

Güncel 16.03.2014, 22:42 16.03.2014, 22:43
699
Ahmet Sami Ceylan: “Türkiye’de güven ve istikrar ortamı bozulmamalı”

Adalet ve Kalkınma Partisi İl İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, seçimlerin sandıkta kazanıldığını belirterek, tüm partililerden sandığa sahip çıkmalarını istedi.

30 Mart seçimlerinin ülke için tarihi önem taşıdığının altını çizen Ceylan, “Bizler geçmiş dönemde Çorum’da 2 oy yüzünden bir ilçeyi kaybettik. 1 oyun bile çok büyük değeri vardır. Sandık kurulunda görevli kişinin görevini yapmaması sonucu 9 kişi oy kullanmadı ve bizler 2 oyla seçimi kaybettik” dedi.

AKP İl Başkanlığı tarafından Turgut Özal İşmerkezi Belediye Konferans Salonu’nda seçim kurulu oluşumu ve sandık müşahidi toplantısı düzenlendi.

Yoğun bir katılımın olduğu toplantıda AKP İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kadın Kolları Başkanı Arife Betül Gülgün, Gençlik Kolları Başkanı Erhan Akar, il ve merkez ilçe yöneticileri ile partililer katıldı.

Toplantının basına açık bölümünde konuşan İl Başkanı Ceylan, 45 gündür sahada aktif ve seri çalışmalar yaptıklarını, ancak yılın her günü de sahada olduklarını belirterek, “Bizler sadece seçim dönemlerinde sahaya inen parti değiliz. Bizde bir seçim bittiği anda diğer seçimin hazırlıkları başlar. 14 ilçenin tamamında her ay danışma meclisi toplantıları yapıyoruz. Bunun dışında her gün bir ilçedeyiz. Partimizin tüm birimleri yoğun bir çalışma içerisinde. AKP olarak 30 Mart seçimlerini kazanma derdimiz yok, bizim derdimiz bir önceki seçimde aldığımız yüzde 62 oy oranını yüzde 65 ve üstüne çıkarmaktır. Muhalefet partileri seçim günleri saat 18.00 olduğunda seçim sonuçları açıklanmaya başlandığında ışıklarını söndürüp partili kapatıp evlerine gidiyor. Ama bizler tüm partililerimizle birlikte seçim zaferini kutluyoruz” dedi.

“Bizim milletimiz lafa değil icraata bakıyor” diyen Ahmet Sami Ceylan, milletin tercihinin yine AKP’den yana olacağından hiçbir kuşkusunun olmadığını kaydetti. 12 yıldır millete rağmen, halkın istemediği hiçbir işe imza atmadıklarının altını çizen Ceylan, yalan söylemediklerini, yerine getiremeyecekleri vaatlerde bulunmadıklarını, verdikleri tüm sözleri de yerine getirdiklerini ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a faydalarının dokunması için seçime günde 20 saat çalışarak hazırlandıklarını belirterek bugüne kadar girdikleri tüm seçimlerden bir önceki seçime göre oylarını artırarak çıktıklarını söyleyen Ceylan, “2014 yılında da oyumuz artacaktır. Bundan kimsenin şüphe duymasına gerek yok” diye konuştu.

Türkiye’nin 2013 yılı Mayıs ayında IMF’ye borcunu ödediğini, 3. Köprü ve havalimanı ihaleleri ile Kanal İstanbul ihalesini yaptığını, faizlerin 100 yılın en alt seviyesine indiğini söyleyen Ceylan, “Bunlar olurken başlayan Gezi olayları ve ardından gelen 17 Aralık operasyonu ülkenin kaosa sürüklenmesini isteyenlerin ürünüdür” dedi.

Türkiye’de AKP’nin hizmetlerine fazla bir şey denmediğini ancak özellikle son dönemde yaşanan operasyonların Recep Tayyip Erdoğan’sız bir siyaset üzerine yoğunlaştığını kaydeden İl Başkanı Ceylan, ülkenin geleceği için buna izin vermeyeceklerin, Gezi Parkı olaylarında asıl meselenin 3-5 ağacın kesilmesi olmadığını, Türkiye’deki istikrar ve güven ortamından rahatsız olan iç ve dış güçlerin ülkeyi yeniden karanlığa sürüklemek için bir tezgah kurduğunu, ancak milletin bu oyuna gelmediğini vurguladı.Türkiye’de istikrar ve güven ormanı bozulursa yeniden karanlık günlere dönüleceğini dile getiren Ahmet Sami Ceylan, asıl derdin Tayyip Erdoğan’sız bir siyaset düzlemi yaratmak olduğuna işaret ederek birilerinin montajlarla, ses kasetleriyle, ayakkabı kutularıyla milletin kafasında kargaşa yaratmaya ve Erdoğan’ı bitirmeye çalıştığını, ülkenin geleceği için buna izin vermeyeceklerini, 17 Aralık operasyonunun millete karşı yapılmış bir operasyon olduğunu ileri sürdü. Ceylan kendilerinin bugüne kadar gençlerin eline molotof, taş ve sopa yerine tablet vermeyi tercih ettiklerini de bildirdi.

“Bu millet Recep Tayyip Erdoğan’a sevdalıdır. Erdoğan’ı kesinlikle yedirmeyecektir” diyen Ceylan, tüm partililerden özellikle de sandık görevlilerinden sandığa sahip çıkmalarını, görevlerini eksiksiz yerine getirmelerini istedi. 30 Mart seçimlerinin tarihi önem taşıdığının altını çizen Ceylan, “bizler geçmiş dönemde Çorum’da 2 oy yüzünden bir ilçeyi kaybettik. 1 oyun bile çok büyük değeri vardır. Sandık kurulunda görevli kişinin görevini yapmaması sonucu 9 kişi oy kullanmadı ve bizler 2 oyla seçimi kaybettik. Ama bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında dik duracak ve sırça köşklerde ve dışarıda yapılan planlara izin vermeyecektir” şeklinde konuştu.

Ceylan, Genel Başkan Erdoğan’ın il başkanları toplantısında kendilerine ilettiği sandık talimatlarını partililere anlatarak, hiçbir aksaklığa meydan verilmeksizin sandığa sahip çıkılmasını istedi. Ahmet Sami Ceylan Türkiye’de yaşayan 76 milyonun tamamını kucaklamak için yola çıktıklarını, kimsenin diline, dinine, ırkına, mezhebine göre ayrım yapmadıklarını, seçimlerin birlik ve beraberliklerin pekiştiği gün olmasını dilediklerini, ülkemizin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesi için yollarına devam edeceklerini bildirdi.

Çorum’un 14 mahallesinde de AKP Belediyesi’nin imzasının görüldüğünü anlatan Ceylan 30 Mart’ta da Çorumluların Muzaffer Külcü’ye teveccühünün daha da artacağına inandığını sözlerine ekledi. Toplantının daha sonraki bölümü basına kapalı olarak gerçekleştirildi.
(Volkan SINAYUÇ)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:35
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:57
Yatsı 21:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@