Ahmet Sami Ceylan “Toplumun geleceğini öğretmen şekillendirir”

AKP İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Güncel 23.11.2014, 21:13 23.11.2014, 22:13
784
Ahmet Sami Ceylan “Toplumun geleceğini öğretmen şekillendirir”
AKP İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Öğretmenlerin sadece öğrenci yetiştirmekle kalmadığını, aynı zamanda toplumun da geleceğini şekillendirdiğini belirten Ahmet Sami Ceylan, bir milleti çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak tek mesleğin de öğretmenlik olduğunu söyledi.

Öğretmenlerin topluma ışık olduğunu ifade eden AKP İl Başkanı Ceylan ağır ve büyük sorumluluk almakla birlikte öğretmenliğin eşşiz bir gurur vesilesi olan onurlu bir meslek olduğunu da belirterek mesajında şu ifadelere yer verdi: “Öğretmenlik, bir insan yetiştirme sanatıdır. Toplumlara yol gösteren bir ışıktır öğretmenlerimiz. Toplumların gelişmesinde eğitim çok önemli rol oynamaktadır. Öğretmenlerimiz yeni nesillerin ilk bilgi kaynağı olup eğitimin ve öğretimin en önemli rehberleridir. Çocukların yeteneklerinin gelişmesi, kimlik ve kişiliğinin oluşmasında en büyük pay onlarındır.

Öğretmenlerimiz; çocuklarımızı, gençlerimizi sabır ve gayretle hayata hazırlamaktadırlar. Onlara bilgi vermenin ötesinde modern dünyanın kavramlarını, insanlık değerlerini, iyiyi, doğruyu ve güzeli öğreterek hayatlarına yön vermektedirler. Öğretmenler yeni nesilleri yetiştirirken toplumun geleceğini de şekillendirir. Bir milleti çağdaş ve uygarlık düzeyine çıkaracak tek bir meslek öğretmenliktir. Bu duygu ve düşüncelerle bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü tebrik ediyor, öğretmenlerimize hayatlarının her aşamasında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@