Ahmet Sami Ceylan: “Kim aday olursa olsun omuz omuza mücadelemiz sürecek”

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da aday adaylığı sürecinin belediye başkanlığı, belediye ve il genel meclisi üyeliği için 1 Şubat’a kadar tamamlanacağını vurguladı.

Ahmet Sami Ceylan: “Kim aday olursa olsun omuz omuza mücadelemiz sürecek”

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da aday adaylığı sürecinin belediye başkanlığı, belediye ve il genel meclisi üyeliği için 1 Şubat’a kadar tamamlanacağını vurguladı.

26 Ocak 2014 Pazar 22:08
Ahmet Sami Ceylan: “Kim aday olursa olsun omuz omuza mücadelemiz sürecek”
Son günlerde basında ilçe belediye başkan adaylarının açıklandığıyla ilgili söylemlerin yazıldığını ancak bunların daha teyit edilmediğini kaydeden Ceylan, “Kim aday olursa olsun ülkenin geleceği için partimizin arkasında durmalıyız. Omuz omuza vererek Türkiye’ye karşı oynanan oyunlara karşı duracağız” dedi.
AKP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Danışma Meclisi Toplantısı dün saat 15.30’da Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantı divanı Yakup Alar, Mümtaz Yılmaz, Ahmet Bayraklı, Hamdi Özseçer ve Hatice Ölmez’den oluşurken, toplantıya TBMM İdare Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu, Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Erhan Akar, İlçe Belediye Başkanları, ilçe başkanları, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyesi aday adayları ile parti yöneticileri katıldı.
İlk olarak kürsüye gelen ve aday adaylığı süreci için herkesin sabırsız olduğunu bildiklerini ifade eden İl Başkanı Ceylan sürecin 1 Şubat’ta tamamlanacağını müjdeledi. Basında çıkan hiçbir bilginin teyidinin olmadığını ve sürecin devam ettiğini anlatan Ceylan, konuşmasında birlik beraberliğe vurgu yaparak “Kim aday olursa olsun diğer adaylar onun etrafından birleşmeli. Bunu yapmazlarsa bu milletin vebali onlara yeter. Koltuk sayısı az. Bu nedenle davamıza gönül vererek sahip çıkmalıyız. Türkiye üzerinde oynanan oyunlara ancak güçlü şekilde karşı koyabiliriz. Kim aday olursa olsun onlarla birlikte omuz omuza yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Eski ilçe başkanları ve siyaset okulunda derece yapanlara sertifika verilmesi ile İl Başkanlığı tarafından hazırlanan slayt gösterisinin izlenmesi ile devam eden toplantıda Milletvekili Uslu ile Bağcı ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.İlk olarak kürsüye gelen ve 385 bin seçmenin bulunduğu Çorum’da 102 bin üye sayısına ulaşan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür eden Bağcı, ülkenin anlaşılması zor ve güç bir dönemden geçtiğini söyledi. 12 yıllık iktidarları döneminde bu komplo ve operasyonlara alıştıklarını anlatan Bağcı, “Milletimiz herşeyi görüyor ve izliyor. Gezide parkı bahane ederek iktidar hayali kuranlar şimdi de yolsuzluk kılıfına sığındı. Aslında hadise ülkenin gelişmesine ve büyümesine yönelik büyük bir operasyondur. Milletimiz bu operasyona da en güzel cevabı yine sandıkta verecektir” diye konuştu.
Daha sonra kürsüye gelen TBMM İdare Amiri Uslu da Çorum’a iktidarları döneminde yapılan çalışmaları anlatarak ülke gündemine değindi. İlimize Cumhuriyet tarihinden daha fazla yatırım yapıldığını, OSB’nin alanının her geçen gün büyüdüğünü ve şehir hastanesinin de temelinin kısa sürede atılacağını söyleyen Polis Okulu’nun da yıl içinde ihalesinin yapılacağını vurgulayan ve Çorum’un geri kalmadığını dile getiren Milletvekili Salim Uslu, Türkiye’nin artık savaş uçağı, helikopter, piyade tüfeği, tank, füze üreten bir ülke haline geldiğini, dünyaya insani yardım göndermede üçüncü ülke konumuna geldiğini, dış ticaret hacminin günden güne arttığını ve tüm bu gelişmelerden rahatsız olanların ülkeyi karıştırmaya çalıştığını sözlerine ekledi.
Toplantıda daha sonra teşkilat çalışmaları ve seçim hazırlıkları basına kapalı bölümde gerçekleştirildi. (Volkan SINAYUÇ)Son Güncelleme: 26.01.2014 22:10