Ahmet Sami Ceylan: “Huzur ve istikrarı bozmak istiyorlar”

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan iktidarları döneminde Çorum’a 5.8 milyar liralık yatırım yapıldığını söyledi.

Güncel 04.03.2014, 23:52 04.03.2014, 23:53
691
Ahmet Sami Ceylan: “Huzur ve istikrarı bozmak istiyorlar”
AKP Çorum, Yozgat ve Amasya Gençlik Kolları Teşkilâtları’na seçim eğitimi düzenlendi. AKP İl Başkanlığı’nda Genel Merkez yöneticileri Yavuz Kodman ve Gökmen Demirkayıp tarafından verilen eğitime İl Gençlik Kolları Başkanı Erhan Akar, Amasya Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Baş, Yozgat Gençlik Kolları Başkanı Serkan Sönmez ile bu illerin gençlik kollarında görevli gençleri katıldı.

30 Mart’ta yapılacak olan seçimde sonuçların en hızlı şekilde SKM’lere ulaştırılarak yenilenen seçim takip sistemi hakkında gençlere bilgi verilen eğitimin açılışında konuşan Erhan Akar, Başbakan Erdoğan ile siyaset yapmanın kendileri için onur olduğunu dile getirdi. Erdoğan’a destek veren bir şiiri okuyan Akar konuşmasında sonuna kadar Başbakan Erdoğan’ın yanında olacaklarını söyledi.

AKP İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan da eğitim öncesinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak gençlerden sandıklara sahip çıkmalarını istedi.

Seçim Takip Sistemi hakkında gençleri bilgilendirmek üzere düzenlenen toplantıya diğer illerden gelen gençlere ‘hoşgeldiniz’ diyerek seçimde sonuçları en hızlı şekilde SKM’lere iletilmesini amaçlayan eğitimin yararlı geçeceğine inandığını söyleyen Ahmet Sami Ceylan, seçimin sandıkta kazanılacağını hatırlattı.

Partilerinde aday belirleme sürecinin sona erdiğini ve seçimler için sıkı şekilde çalışmalara başladıklarını söyleyen Ceylan, ülkenin zor bir süreçten geçtiğini, 12 yıldır milletten aldıkları güçle her alanda önemli çalışmalara imza attıklarını, yaptıkları çalışmalarda insanı odak noktası haline getirdiklerini ifade etti.Girdikleri her seçimde bir öncekinden daha fazla oy alarak ülkede huzur ve istikrarı sağladıklarını belirten Ceylan, bugüne kadar yaptıkları hizmetlerin çokluğundan dolayı bazı hizmetleri hatırlayamadıklarını, 12 yılda ilimize 5.8 milyar TL’lik yatırım yapıldığını anlattı.

Çorum’a yaptıkları hizmetlerle ilgili hazırlanan kitapçığın tüm evlere dağıtılacağını bildirerek milliyetçiliğin lafla ve nara atmakla olmayacağını anlatan Ceylan, “1997 yılında yaşanan depremde bir ay cenazeleri enkazdan çıkaramayan bir devlet vardı. Van Depremi’nde ise 8 milyar TL harcama ile bir yıl gibi kısa sürede 17 bin 500 konut bitirilerek hak sahiplerine teslim edildi. Devletimiz deprem yardımları olarak toplanan 800 milyon lirayla memurunun maaşını verir durumdan bu duruma geldi. Devletin yönettiği millet konumundan milletin yönettiği devlet konumuna geçtik. Artık bu ülkede Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’. Biz bunları herkese anlatacağız. Bugüne kadar Başbakanımız hiç kurtuluş mücadelesi, milli mücadele lafları etmiyordu. Şimdi bu lafları kullanıyorsa durup düşünmek lazım. Ülkede sağlanan huzur ve istikrar, kendi İHA’mızı, tankımızı, helikopterimizi, piyade tüfeğimizi üretir, 4. Uydumuzu uzaya yollar hale gelmemiz nedeniyle başımıza Gezi olayları, 17 Aralık gibi olaylar geldi. Geçi olayları nereden çıktı. Başörtülü kardeşlerimiz üniversiteye, Meclise giriyor, evlatlarımız Kur’an dersi alarak Peygamberini öğrendiği için geldi. Türkiye artık milli savunma harcamalarının yüzde 60’ını kendi karşılayan bir ülke oldu. 1961 darbesinden 2002’ye kadar geçen 31 yılda 31 hükümet değişmiş. Bugün milli geliri yükselen, IMF’ye borcu kalmayan, hata borç veren bir ülke olduk. Koalisyonlu bir hükümet geldiği zaman bugünleri mumla ararız. Huzur ve istikrarı bozdurmamalıyız” dedi.

Seçime az bir süre kaldığını, bir oyun bile önemli olduğunu ve durmadan yola devam edeceklerini kaydeden İl Başkanı Ceylan, Çorum’da bugüne kadar seçim süreçlerinde sağduyulu davranan CHP ve MHP’li yöneticilere teşekkür etti. Ahmet Sami Ceylan bu seçim sürecinde de provakasyonlar olabileceği uyarısında bulunarak itidal çağrısında bulundu.

AKP İl Başkanı Ceylan, bu kapsamda Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yarın ilimize gelerek yeni hastanenin temelini atacağını, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in 7 Mart günü ilimize gelerek AKP İl Danışma Toplantısı’na katılacağını, Genel Başkan Yardımcısı Salip Kapusuz’un 14 Mart’ta, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın 19 Mart’ta ve Ekonomi İşleri Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un ise 22 Mart günü ilimize geleceğini sözlerine ekledi.
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
açık
banner303
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:56
Güneş 05:36
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:56
Yatsı 21:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@