Ahmet Saatci mazbatasını aldı

Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatci, sendikayı iftira ve yalanlarla yıpratmak isteyenlerin amaçlarına ulaşamayacaklarını ifade etti.

Ahmet Saatci mazbatasını aldı

Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatci, sendikayı iftira ve yalanlarla yıpratmak isteyenlerin amaçlarına ulaşamayacaklarını ifade etti.

04 Ağustos 2014 Pazartesi 21:07
Ahmet Saatci mazbatasını aldı
Sağlık-Sen Çorum Şubesi’nin 4.Olağan kongresinin ardından üyelerin oyları ile yeniden Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanlığına seçilen Ahmet Saatci, dün Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan mazbatasını aldı.

Sağlık-Sen Yönetimi ve üyelerin de katılımı ile gerçekleştirilen mazbata töreninin ardından bir açıklamada bulunan Ahmet Saatci, ikinci kez kendisini göreve layık gören üye ve delegelere teşekkür ettiğini ifade etti.

4.Olağan kongre seçiminin gecikmeli olarak yapıldığını ve 154 delegeden 153’ünün oy kullandığını söyleyen Saatci, kongre delegelerinin, ilk üç kongrede nasıl belirlendiyse aynı yöntem ve usulle belirlendiğini ancak bugüne kadar yargıya başvurulmadığını kaydetti. “Sağlık-Sen olarak üzüldüğümüz ilçe delegelerinin seçimle belirlenmesi için mahkemeye müracaat edilmesi değildi. Seçimler bizler için her zaman harman yeridir. Çünkü bizler atanan değil, gücümüzü üyelerimizden, delegelerimizden alarak seçimle işbaşına gelen bir yönetimiz” diyen Ahmet Saatci, mahkeme safhasında bir grubun Sağlık-Sen’li adı altında yanlış ve iftiralarla sendikayı yıpratmaya çalıştığını söyledi. Ahmet Saatci konuşmasında şunları dile getirdi “Bizler için sandıktan, seçimden kaçan, üyelerine güvenmeyen bir görüntü ve algı oluşturmaya çalışmak sendikamıza ve üyelerimize yapılacak en büyük kötülük ve haksızlıktı. Bunlar doğru şeyler değildi. Sağlık-Sen’i sevdiğini söyleyenler sevdiğine zarar vermemeli, itibarını azaltmamalıdır. Dikkat edildiyse bizler sağduyumuzu asla kaybetmedik, basında polemiklere girmedik, sendikal çalışmalarımıza devam ettik, üyelerimizle delegelerimizle ilgilendik. Yapılması gerekenin dışına çıkmadık. Sadece seçim seviyesinin rakip tarafından bu kadar düşürüleceğini öngöremedik. Ayrıca rakip listenin seçim kampanyasının neredeyse büyük bir kısmının sendikamız üyesi olmayan kişiler tarafından yönetilmesine ve yönlendirilmesine fırsat verilmesi de amacın üzüm yemek amaçlı olmadığının en açık belirtisiydi. Ancak bizler gücümüzü dediğimiz gibi her zaman üyelerimizden aldık. Üyelerimiz ve delegelerimiz hep yanımızda durdular. Bizlere en büyük çalışma ve moral desteğini verdiler. Bu destek seçim sandığında da açıkça görüldü. 2010 yılında 81 delegenin oyuyla seçilirken 2014 yılındaki delege desteği 99‘a çıkmıştır. Kısaca üyelerimizin ve delegelerimizin seçim desteğinin 4 yıl sonra %25’e yakın artması bizlere duyulan güven ve inancın devam ettiğini tescillemiştir. Kaybedeni olmayan bu seçimin galibi Sağlık-Sen’dir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi, bizler hiçbir zaman kaostan, kargaşadan ve kavgadan yana olmadık, olmayacağız. Bizler sadece bizlere oy veren delegelerin yönetimi değil, tüm delegelerin ve üyelerin yönetimiyiz. Seçim geride kalmıştır. Bizler herkesi kucaklayacağız. Üyelerimizin ve delegelerimizin demokratik tercihlerine hep saygı duyduk, duymaya devam edeceğiz. Oy verene kapımızın açık, oy vermeyene kapımızın kapalı olması asla söz konusu olmayacaktır. Hiç kimse öteki olarak görülmeyecektir” dedi.
(Erkan BAYATLI)
Son Güncelleme: 04.08.2014 21:08