Ahmet Saatcı: “Annelerin çalışma koşulları esnetilmeli”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı 10 Mayıs Anneler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, Anneler Günü’nün, yılın her günü sevgi ve saygıdan hiçbir eksilmenin olmadığı annelere özel olduklarını hissettirmek, kendilerine verilen değeri göstermek için belki de bir fırsat olacağını dile getirdi. Günlük koşuşturmanın telaşıyla sevgiyi ifade etme ve dile getirme fırsatı bulunamadığını belirten Saatcı, bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğini vurguladı.

Güncel 08.05.2015, 21:36 08.05.2015, 23:37
333
Ahmet Saatcı: “Annelerin çalışma koşulları esnetilmeli”
Toplumların sağlam bir zemin üzerinde yükselmesin, aile kurumunun sağlamlığı ve ailede verilen eğitimle mümkün olabileceğini belirten Saatcı,”Ailedeki eğitimin temel kaynağı ise annedir. Annelerimiz, anne olmanın yanı sıra bizleri hayatın her aşamasına hazırlayan ve yönlendiren birer öğretmendir. Anne bir milleti yoğuran mukaddes bir el ve toplumun ilk hücresini teşkil eden yuvanın da kurucusudur. Milletimizin geçmiş başarılarının ardında da yine annelerimiz vardır. İlk eğitimini daha ana kucağında alan milletimizin çocukları, kendilerini bu günlere getiren annelerini gözü yaşlı bırakma pahasına icra edecekleri yüce görevlerden geri kalmamıştır. Emsalsiz ve sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın; en masum ve temiz duyguların timsali annelik ulvi bir müessesedir. Anne, nesli temin ve talimin kaynağı olmakla birlikte, ailenin fiili reisi, memuru, işçisi, esnafı, işvereni ve en önemlisi herkesin öğretmenidir. Anneliğin ayrıştırıcı, ötekileştirici değil, toplumu yakınlaştıran, birleştiren, bütünleştiren bir rolü vardır. Şefkat ve merhamet membası anneler, sadece kendi çocuklarının değil, temas ettiği, dokunduğu, aynı ortamda bulunduğu tüm çocukların öğretmenidirler. Bu uğurda tüm sıkıntılara katlanan, çocuklarının mutlu olması ve başarısı için büyük bir sabırla gayret gösteren annelerimizin üzerimizde ödenemez hakları bulunmaktadır. Annelerin hayat standartlarının iyileşmesi, sosyal hayatta etkin rol üstlenmeleri, sağlıklı bir toplumun olmazsa olmazıdır. Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün ve geleneklerimizin devam ettirilmesinde herkese düşen sorumluluktan daha fazlası şüphesiz annelere düşmektedir. Kültürün yaşatılması kadar huzurlu bir toplumun oluşturulmasında da annelerin rolü asla inkâr edilemez” dedi.
Memur-Sen olarak çalışma hayatında aktif rol alan annelerin asli görevlerini yerine getirebilmeleri için çalışma koşullarının esnetilmesini beklediklerini kaydeden Saatcı, geleceğe umutla bakan, çalışkan, idealist, şefkat ve merhamet eksenli bir neslin yetişmesine en büyük katkıyı sunma görevi olan annelerin ve yüreği annelik hisleriyle dolu tüm kadınların Anneler Günü’nü kutladıklarını ifade etti.
(Memur-Sen İl Temsilciliği)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Ekim 2020
İmsak 05:29
Güneş 06:53
Öğle 12:30
İkindi 15:27
Akşam 17:56
Yatsı 19:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@