Ahi Evran’a “Galericiler Sitesi”

Galerici esnaflarından Hüseyin Kartal, Mesut Berberoğlu, Hayrettin Almacı ve Serkan Kılıçoğlu, Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Başkanı Yalçın Kılıç’ı kooperatif ofisinde ziyaret etti. Ziyarette kooperatif yönetim kurulu üyeleri Adnan Tığlı, Ömer Latif Akdağ ve Mustafa Doğan da hazır bulundu.

Güncel 08.01.2020, 22:30
895
Ahi Evran’a “Galericiler Sitesi”

Kooperatif Başkanı Yalçın Kılıç, Ahi Evran Sanayi Şehri Projesinde şuana kadar gelinen aşamayı ve bundan sonraki süreçte neler yaşanacağına dair galerici esnafına bilgiler verdi. Kılıç, “Ahi Evran Sanayi Şehri Projesinde çok büyük ilerlemeler kaydettik. Çorum Belediyemiz, siyasetçilerimiz çok büyük ve önemli destekler verdiler. Gelinen aşamada Allah nasip ederse Nisan yâda Mayıs ayında temelimizi atacağız. Yüklenici firmanın belirlenmesinin ardından şartnamemize 2 yılda teslimat ibaresini de kesinlikle koyacağız. Üyelerimiz ile birlikte Çorumlu esnafımızın da hayali olan Ahi Evran Sanayi Şehri’ne hep birlikte kavuşacağız. Galerici esnafımızda projemizde yer alarak heyecanımıza heyecan kattılar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“AHİ EVRAN GALERİCİLER SİTESİ HAYIRLI OLSUN”

Galerici esnaflarından Hüseyin Kartal ziyarette yaptığı konuşmada “Çorumlu galerici esnafı olarak Ahi Evran Sanayi Şehri projesinde bizde varız” derken, şuanda 80 galericisinin bu projede yer alacağını belirtti. Kartal, “Ahi Evran Sanayi Şehri’nde 13 ve 8 dönüm olmak üzere 2 ada halinde 21 dönüme talibiz. Bu anlamda görüşmelerimizi de sonuçlandırdık. Çorum halkına ve galerici esnaflarımıza hayırlı uğurlu olsun. Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Burasının bir sanayi şehri olmasından dolayı kamu yararına olacağı için KDV’den muaf olacak. Alt yapı işlemleri belediyemiz tarafından yapılacağı için sanayi esnafımızda olduğu gibi galerici esnafımızda hesaplı dükkân sahibi olmuş olacak. Kooperatif Başkanımız Yalçın Kılıç’tan da galericiler adına merak edilen bütün sorulara cevaplar aldık. Galericiler sitemizin adı da yine Ahi Evran Galericiler Sitesi olacak” dedi.

“AHİ EVRAN SANAYİ ŞEHRİ GÜNLÜK 20 BİN KİŞİYİ AĞIRLAYACAKTIR”

Galerici esnafı Hüseyin Kartal, Ahi Evran Sanayi Şehri’nde 1.200’e yakın işyerinin olacağını belirterek bu anlamda sanayi şehrine gelen insanlarla birlikte insan potansiyelinin de çok fazla olacağını ifade etti. Kartal, “Ahi Evran Sanayi Şehri’nde Galerici esnafımızın araç satışlarının da fazla olacağına inanıyoruz. 1.200’e yakın iş yeri sahibi ve çalışanları ile birlikte gelecek olan müşterilerini hesaplayacak olursak sadece bu anlamda günlük 20 bin kişiyi ağırlayacağını düşünüyoruz. Galerici esnafımızdan Burdur’a gidenler görmüştür. Sanayi sitelerinin içerisinde her köşe başlarına galerici esnafı koymuşlar ve müthiş işler yapıyorlar. Şuan ki mevcut yerimizde galerici esnafımız aylık ortalama 8 ile 15 arası araç satışı yapabiliyor. Ahi Evran’da bir galericimizin günlük araç satışı yapabileceğini ön görüyoruz. Bu sebepten verimli bir proje olacağından dolayı galerici esnafları olarak bizde bu projenin içerisinde yer alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“GALERİCİ ESNAFI MAĞDUR OLMAYACAK”

Hüseyin Kartal, “Şuan ki mevcut yerimizde hem esnafımızın hem de gelen müşterilerimizin mağdur olduğu konulardan biri de sitemiz içerisinde kafe ve market olmayışıdır. Ahi Evran Galericiler Sitemiz içerisinde kafeterya ve marketlerimizde olacak. Aynı zamanda bankaların yer aldığı ve noterinde olacağı alanlar yer alacak. Bu konuda da kooperatif başkanımız Yalçın Kılıç büyük bir özveriyle çalışıyor. Aynı zamanda şunu da belirtmek isterim ki 6-7 bin civarında araç parkuru olabilecek bir galeriler sitesine sahip olmuş olacağız” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@