Ahi Evran yönetimi güven tazeledi

Çorum'da 2011 yılında kurulan S.S. Çorum Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi'nin 2020 yılı Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Güncel 20.08.2020, 22:38 20.08.2020, 22:42
1117
Ahi Evran yönetimi güven tazeledi

Çorum'da 2011 yılında kurulan S.S. Çorum Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi'nin 2020 yılı Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Afra Kültür Merkezinde yapılan Genel Kurula AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, MHP İl Başkanı Agah Karapıçak ile bazı oda başkanları, kooperatif yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda esnaf katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul’un Divan Başkanlığını Bilal Çetin, divan üyeliklerini ise Selim Metineren, Osman Nuri Türker ve Cemalettin Polattaş yaptı.

Genel Kurulda kooperatifin gelir-gider bilançoları ile denetim ve faaliyet raporları Kooperatifin Mali Müşaviri Cahit Demir tarafından okunarak oy birliği ile kabul edildi. Genel kurul 2020 yılı tahmini bütçesinin okunmasıyla sona erdi. Genel kurulda konuşan AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na arazi bedeli olarak yatırılması gereken peşinat konusunda bakanlık yetkilileri ile görüşerek ödemenin 24 taksit halinde yapılmasını sağlayacaklarını dile getirdi.

YAKINDA TEMELİ ATILACAK

Toplam 1032 üyesi bulunan ve kalkınan Çorum'un büyük hamlesi olarak değerlendirilen S.S. Çorum Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi, Çorum-Ankara yolu üzerinde 3 bin dönümlük alanda kurulması planlanırken, çırak ve kalfa yetiştirilmesinde öncü olacak. Proje sanayi esnafına yönelik bir çalışma olmasının yanı sıra, aynı zamanda büyüyen, gelişen, değişen Çorum'un modern bir yüzü olarak şehrin yapısının değişmesine katkı sağlayacak şekilde projelendirildi. Projenin hayata geçmesiyle birlikte hem Çorum hem de Çorum esnafı rahat bir nefes alacak. Esnaf ve sanatkâr mezbelelikten kurtularak daha modern çalışma alanlarına kavuşacak. Tüm yazışmaları tamamlanan projeye önümüzdeki günlerde ilk kazmanın vurulması bekleniyor. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@