Agah Kafkas hastane açtı

Sağlık Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Agah Kafkas, İzmir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Hastanesi’nin açılış törenine katıldı.

Güncel 07.02.2014, 23:25 07.02.2014, 23:26
511
Agah Kafkas hastane açtı
Gaziemir’de düzenlenen hastane açılışı törenine Kafkas ile birlikte Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İzmir Valisi, eski Çorum Valisi Mustafa Toprak, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz veya İzmir İli Güney Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan da katıldı.

Törende, hastanenin yapımında vakıf olarak verdikleri destekten ötürü Celal Bayer Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı ve Vakıf mütevelli heyeti üyesi Prof. Dr. Mustafa Ökmen’e Kafkas plaket verdi.

Törende hastanenin 50 yataklı olduğunu, 35 milyon lira harcanarak yapıldığını, odaların da otel konforunda hizmet vereceğini söyleyen Agah Kafkas, “Gaziemir ilçe halkı İzmir Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesi’nden ve Şifa Üniversitesine ait semt polikliniklerinden hizmet almaktaydı. Şimdi ise kendi hastanesinden faydalanacak. On bin metrekare alana yapılmış olan hastanenin her hasta odası nitelikli şekilde dizayn edilmiştir. Az imkanlarla az parayla Türk insanın özverili çalışmasıyla neleri yapabileceğinin somut örneğidir.

Dünya Sağlık Örgütü, 'az parayla tüm insanlara nasıl ulaşılabilir diye bir derdi varsa gidin Türkiye'ye bakın' diyor. Sağlık alanında dünyada herkese örnek gösteriliyoruz. Hastalarımızın ve personelimizin ücretsiz olarak kullanımına açılmış 300 araçlık büyük bir otoparkımız mevcuttur. Hastalarımız Merkezi Randevu Sistemi (MHRS) sayesinde hastanemizden randevu alarak beklemeden muayene olabilmektedir. Ayrıca büyük hastanelerde bile mevcut olmayan geniş, ferah, 800 m2 alana sahip bir acil servisimiz mevcuttur. Hastaneden günde bin 500 kişi hizmet alacaktır” dedi. (Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@