Adnan Türkoğlu’ndan proje önerileri

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Çorum eski Milletvekili A. Adnan Türkoğlu, 30 Mart seçimlerinde göreve gelecek olan Belediye Başkanı’na ilimizin gelişimine katkı sağlamak adına uygulayabileceği projeler önerdi.

Güncel 16.03.2014, 22:28 16.03.2014, 22:29
1217
Adnan Türkoğlu’ndan proje önerileri

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Çorum eski Milletvekili A. Adnan Türkoğlu, 30 Mart seçimlerinde göreve gelecek olan Belediye Başkanı’na ilimizin gelişimine katkı sağlamak adına uygulayabileceği projeler önerdi.

Demokrat Parti’nin Çorum Belediye Başkan adayı Osman Nuri İdgü’nün açıklandığı toplantıda siyaset ve meslek hayatında edindiği tecrübeleriyle hazırladığı 50 maddelik projelerini seçilecek olan Belediye başkanının yararlanması için kamuoyuna duyuran Adnan Türkoğlu, adayların mevcut projelerini de bir belgeye dönüştürerek birbirlerine vermesi gerektiğini, böylece seçim sonunda da herkesin elinde belge olacağını vurguladı.

Şeyh Edibali’nin Osman Gazi’ye nasihatlerini de okuyarak adayların bunlara uyması gerektiğine inandığını söyleyen Türkoğlu, “Ben eski bir milletvekili ve mesleğinde yılları geride bırakmış bir büyük olarak Çorum’un nasıl daha iyi olacağına yönelik bazı projeler hazırladık. Adaylar bunları alır kullanırsa Çorum’a yararı olur” dedi.

Yeni seçilecek Belediye Başkanından su ve emlak zamlarını geri almasını beklediklerini ve Ladik’e rüzgar santrali kurulacağına kent içinde güneş enerji sistemleri ile elektrik üretilebileceğini belirten Türkoğlu projelerini ise şu şekilde açıkladı. İlk proje olarak Çorum’un 1/100 bin nazım imar planının hazırlanması gerektiğini belirterek ve bölümlerin ayrılarak yerli yerine konulurken halkın görüşlerinin de sorulmasının şart olduğunu söyleyen Adnan Türkoğlu, ayrıca yeni Çorum’u kucaklayacak çevreyolunun Hacıpaşa tatar arası, Çöplük, Karabürçek, Deller, Paşaköy, Badilin Bayat üzeri, Yakuparpa, Kultak, Değirmendere, Düvenci Ovası, Samsun Yolu ile Karacaköy, Eskiekin, Elmalı, Kuyuönü bağları, Çimento üzeri Atçalı köyü Samsun yoluna bağlanması gerektiğini açıkladı.

Çorum’un en önemli sorunlarından birinin eski dokunun imara açılması olduğunu, 50 binlik nüfusa ve 200 araca göre yapılan yolların genişlemesi gerektiğini ve 18. Madde uygulanarak katların yükselmesi gerektiğini anlatan Türkoğlu, böylece trafik sorunun ele alınarak çözülebileceğini, seçilecek kişinin arabaya binerek trafik sorununun gözleriyle görmesi gerektiğini bildirdi.

Türkoğlu diğer projelerini şu şekilde açıkladı: “Çimento Fabrikası’nın Tanrıvermiş Köyü’nün karşısındaki şantiye yerine taşınması, Çimento yerine konut, işyeri veya AVM işaretlenmesi, Çorum’un Kızılırmak’tan pompa ile sulunması, Cemilbey, Şanlıosman, Kultak ve Tanrıvermiş barajlarının yapılarak sulu tarıma geçilmesi, yeni stad olarak çevreyolu kenarına işaretlenen yere ve karşısına alışveriş merkezleri yapılması, KSS’nin Yaydiğin ve Karacaköy arasındaki 1700 dönümlük alana veya Şeker Fabrikası yanına yapılması, merkezi hükümetten merkeze gelen paraların ilçelere harcanmaması, dar gelirlilere ucuz arsa temini, gelir getirici kiralık yerlerin yapılması, su, atık su, tabela, emlak vergisi ve harçlarda indirim, vatandaşa meslek kursları açılması, öğrenciler için yaz kursları, halk ekmek fabrikasının yeniden kurulması, vatandaştan otopark için alınan paralarla otoparkların İstanbul İspark gibi yapılması, Belediye çalışmalarında halka danışılması, Bakırcılar Çarşısı’nın yeniden planlanması, ihaleye fesat karıştırılmaması, otel, hastane, depo, konut gibi yerlerin 30 sene önceden belli olması, Encümen ve başkan yardımcılığına muhalefetten üye alınması, ilçeleri de kapsayan iki günlük yeni turizm güzergahı belirlenmesi, dönüşümde yeniden yapılanmalara öncelik verilmesi, eski dokunun yeniden planlanması, havaalanının yapılması, helikopter pisti ile taşımacılık, Kızılırmak sulaması, raylı sistem taşıması, bisiklet teşviki, her mahalleye yaşlı bakım evleri, kreş ve anaokulları, yeni uydu kent kurulması, hobi bahçeleri dağıtılması, trenyolunun ihale edilmesi, dükkanlı otopark ve parklar yapılması, alışveriş merkezlerinin Çorum dışına çıkarılması, yeni spor tesisleri kurulması, Çomar Barajı piknik alanları oluşturulması, Hatap Barajı dinlenme alanları oluşması, Obruk Barajı kenarına mesire alanı, Tiyatro Salonu altına kültür Merkezi yapılması, galericilerin yıkılarak mezarlığın genişletilmesi, Buhara, Binevler ve Hoyhoy’un tepelerine çok katlı konutlar yapılması”
(Volkan SINAYUÇ)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@