“Adayımız 22 Aralık’a yetişecek”

CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, Çorum Belediye Başkan Adaylığı konusunda ince eleyip sık dokuduklarını söyledi.

“Adayımız 22 Aralık’a yetişecek”

CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, Çorum Belediye Başkan Adaylığı konusunda ince eleyip sık dokuduklarını söyledi.

13 Aralık 2013 Cuma 22:50
“Adayımız 22 Aralık’a yetişecek”

30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde Çorum’un barış ve huzur ortamına katkı sağlayacak, kardeşliği büyütecek, herhangi bir yolsuzluğa bulaşmamış, ağır cezada yargılanmamış ve kesinlikle çalıp-çırpmayacak bir başkan adayı çıkaracaklarını ifade eden Atlas, “Adayımız, 14 mahallede yaşayan 231 bin yurttaşın belediye başkanı olacak. Mazbatasını aldıktan sonra parti rozetini bir kenara çıkararak kimsenin yaşadığı mahalleye bakmadan, giyimine, kuşamına, ibadetine bakmadan, ‘Çorum’un tümü benim’ diyen bir belediye başkanımız olacak” dedi.
Aday belirleme çalışmalarını 22 Aralık’ta yapılacak Parti Meclisi toplantısına yetiştirmek üzere sürdürdüklerini vurgulayan Atlas, “Şunu hemen belirtmeyim ki belirleyeceğimiz aday, siyasi görüşü ne olursa olsun her kesimden insanın güvenerek rahatlıkla oy vereceği bir isim olacaktır” dedi.
“AKP 61, CHP 295 ADAYINI AÇIKLADI”
Partisindeki aday belirleme sürecinin yurt genelinde yoğun bir tempoda ilerlediğini ve açıklanan adaylar bakımından da CHP’nin AKP’nin çok ilerisinde olduğunu dile getirdi. AKP’nin bu güne kadar 61 belediye başkan adayını açıkladığını, CHP’nin ise 295 aday belirlediğini kaydeden Atlas, “22 Aralık’ta yapılacak Parti Meclisi Toplantısında 300 belediye başkan adayımızı daha belirleyeceğiz. Böylece bu ayın sonuna kadar 600’e yakın adayımızı açıklamış olacağız” şeklinde konuştu.
“İYİSİNİN İYİSİNİ ARIYORUZ”
CHP Çorum İl Örgütü olarak Çorum Belediyesi başta olmak üzere ilçe ve belde belediye başkan adaylarını belirlemede ince eleyip sık dokuduklarını dile getiren Atlas, “ Çorum Belediye Başkanlığı için şu anda bize başvuran ve görüşmelerin halen devam ettiği 5 aday adayımız bulunmaktadır. Bu aday adaylarının hepsi de birbirinden değerli isimlerdir. Çorum İl Örgütü olarak hepsine aynı mesafede durmaktayız. Ancak bizim arayışımız iyinin de iyisini bulmak şeklindedir. Belirleyeceğimiz aday tüm Çorum’u eşit şekilde kucaklayacak, kimseyi ötekileştirmeyecek, şimdi olduğu gibi yaptığını 4 ay sonra bozmayacak, bu yolla birilerine milletin hakkını transfer etmeyecek bir isim olacaktır. Şunu belirtmeyim ki belirleyeceğimiz aday siyasi görüşü ne olursa olsun her kesimden insanın güvenerek rahatlıkla oy vereceği bir isim olacaktır. Şu anda aday belirleme çalışmalarını 22 Aralık’ta yapılacak Parti Meclisi toplantısına yetiştirmek üzere sürdürüyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.
Toplantıda bir gazetecinin Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün AKP’den yeniden Belediye Başkan Adayı gösterilmesiyle ilgili bir sorusunu da yanıtlayan Cengiz Atlas “Mahkemede aklanan ancak vicdanlarda aklanmayan bir kişinin yeniden aday gösterilmesi Çorum’a yakışmadı’ dedi.
“KÜLCÜ VİCDANLARDA AKLANMADI”
Cengiz Atlas, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün AKP’den yeniden Belediye Başkan Adayı gösterilmesini ise “mahkemede aklanan ancak vicdanlarda aklanmayan bir kişinin yeniden aday gösterilmesi Çorum’a yakışmadı’ sözleriyle değerlendirdi.
CHP İl Binasında dün düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin partisinde Çorum Belediye Başkanlığı için aday belirleme süreciyle ilgili bir sorusunu yanıtlayan CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, “CHP olarak aday belirleme sürecinde aday değil, belediye başkanını çıkartacağız” sözlerini hatırlattı.
Aday belirleme sürecinde parti olarak bir ‘kırmızı çizgi’ belirlediklerini ifade ederek, bu kırmızı çizgilerini ‘Çorum’daki barış ve huzur ortamına katkı sağlayacak, kardeşliği büyütecek, herhangi bir yolsuzluğa bulaşmamış, ağır cezada yargılanmamış ve kesinlikle çalıp-çırpmayacak bir aday’ olarak açıklayan Cengiz Atlas, belirleyecekleri başkan adayının 30 Mart seçimlerinde Çorum halkının desteğiyle belediye başkanı seçildiğinin ertesi günü parti rozetini çıkartarak kimseyi ötekileştirmeden tüm Çorum halkını aynı şekilde kucaklayacak bir isim olacağını kaydetti.
“KÜLCÜ’NÜN ADAYLIĞI ÇORUM’A VEFASIZLIK”
CHP İl Başkanı olarak seçimi kazanmak adına Külcü’nün yeniden aday gösterilmesine sevindiğini ancak Çorumlu bir yurttaş olarak üzüldüğünü ifade eden Atlas, “Külcü’nün yeniden aday gösterilmesine CHP İl Başkanı olarak seviniyor, ancak Çorumlu bir yurttaş olarak üzülüyorum. Çünkü belediye başkanları şehirlerin ‘şehri emin’ kişileridir. Her ne kadar mahkemede aklansa da Külcü’nün vicdanlarda aklanmadığını düşünüyorum. Çorum’un böyle bir başkan adayını hak etmediğine inanıyorum. Külcü’nün yeniden aday gösterilmesini ise AKP’nin Çorum’a yaptığı bir vefasızlık olarak değerlendiriyorum. Bunu A Partisi yada B partisi için söylemiyorum. Çorum’un mahkemede aklansa da vicdanlarda aklanmayan bir ismi hak etmediğini düşünüyorum. Çorum böyle adaylara layık değildir” şeklinde açıklamada bulundu. (Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 13.12.2013 22:51