“Adalet programı Hukuk Fakültesi’nin ilk adımı”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Hitit Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti.

“Adalet programı Hukuk Fakültesi’nin ilk adımı”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Hitit Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti.

30 Mart 2018 Cuma 22:17
“Adalet programı Hukuk Fakültesi’nin ilk adımı”

Ziyarette açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Karadağ, kısa bir süre önce üniversitenin işbirliğinde Türkiye’de ilklerden olan ve Çorum’da düzenlenen kadın girişimcilere yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimine dikkat çekerek verilen eğitimden dolayı başta Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bundan sonraki süreçte bu ve benzeri ortak çalışmaların artarak devam edeceğini belirten Av. Karadağ, HİTÜ ile yakın bir diyalog ve istişare içerisinde olduklarını vurguladı. Karşılıklı görüşmeler ve fikir alışverişleri neticesinde HİTÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde Hukuk Bölümü’ne bağlı Adalet Programı’nın açıldığını hatırlatan Karadağ, “Yapılan görüşmeler ve yoğun istişareler sonucunda Üniversitenin her alanda gelişip büyümesi için gayret ediyoruz. Bu noktada hem AK Parti İl Başkanı olarak hem de hukuk dersleri veren, yıllarını hukuka adamış bir avukat olarak Adalet Programı için her türlü desteği vermeye de devam edeceğiz. Programın aktif hale getirilmesi için öğretim elemanı kadrosunun tamamlanmak üzere olduğunu ve en kısa sürede öğrenci alımına başlanacağını da Rektör Alkan’dan öğrenmiş bulunmaktayım. Kendisine ilimiz ve üniversitemiz adına yatığı çalışmalardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki yapılan bu yatırımlar, ilerleyen zamanlarda inşallah Hukuk Fakültemizin temellerini oluşturacaktır” dedi.

Üniversitenin İTÜ’den sonra Türkiye’de ikinci olarak Girişimcilik dersi vermeye başladığını ve ülkemizdeki pek çok üniversite de bu uygulamanın başladığını ifade eden Prof. Dr. Alkan ise AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ ile birlikte pek çok projeye imza attıklarını belirterek girişimcilik alanında verilen eğitimin de bunlardan bir tanesi olduğunu vurguladı.

Prof. Dr. Alkan, “Başkanımızın hukukçu olması dolayısıyla bu alanda yapılan çalışmalarda kendisiyle fikir alışverişi yapıyoruz ve olumlu sonuçlar da elde etmeye başladık. Yaptığımız istişareler neticesinde önemli katkılar sağlayacağına inandığımız Adalet Programı da açıldı. Birçok alanda olduğu gibi hukuk alanında da yaptığımız girişimler meyvesini vermeye başlıyor. Bu konudaki destek ve tecrübelerini esirgemeyen Av. Mehmet Karadağ’a teşekkür ediyorum” dedi.

(Volkan SINAYUÇ)