Adalet Bakanlığı 810 yeni personel alacak

Adalet Bakanlığı personel alımı 2017 yılında da sürüyor. Devlet kurumlarında görev yapmak isteyenler bu kapsamda yapılacak alımlara ilgi gösteriyor. Yayımlanan ilana göre bakanlık 810 yeni personel alacak. Bu personeller icra katibi olarak istihdam edilecekler. Adalet Bakanlığı memur alımı kapsamında başvuru yapacak adaylar başvuruların nasıl yapılacağını merak ediyor. Ayrıca başvuru formu ve tarihleri de başvuru yapacakların en fazla merak ettikleri konular arasında yer alıyor.

Güncel 03.01.2017, 23:45
850
Adalet Bakanlığı 810 yeni personel alacak

Adalet Bakanlığı icra katibi alımı için başvurular dün başladı. Adaylar başvuru işlemlerine 16 Ocak 2017'ye kadar devam edebilecekler. Adayların belirlenen başvuru döneminde icra katipliği sınavı başvuru formu, diploma veya mezuniyet belgesinin ya da öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesinin aslı, kurumca veya belgenin verildiği yer yükseköğretim kurumunca onaylanmış örneği, KPSS-2016 sınav sonuç belgesi, örgün eğitim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarı ile tamamladığına ilişkin belge veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslardan alınmış daktilo veya bilgisayar sertifikası ile birlikte sınav birimine ya da sınav evrakının sınav birimine gönderilmesi için mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına müracaat etmeleri gerekiyor.

Buna göre alım için 1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar, KPSS’den 70 puan ve üzeri alanlar, kamu haklarından mahrum olmayanlar, uygulama ve sözlü sınavda başarılı olanlar başvuruda bulunacak.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@