“Açılım süreciyle PKK değil TSK çekildi”

Türk Büro-Sen Çorum Şube Başkanı Sami Çam, TBMM gündemdeki teskere konusunda, “Türk Devleti önce kendi içerisindeki hainleri temizlemeden, başka görevlere sıcak bakmamalıdır. Teskerede öncelik Türkmen kentlerinin kurtarılması ve Süleyman Şah türbesinin güvenliğini sağlamak olmalıdır.” dedi.

Güncel 03.10.2014, 01:37 03.10.2014, 01:38
854
“Açılım süreciyle PKK değil TSK çekildi”
Türk Büro-Sen Çorum Şube Başkanı Sami Çam, TBMM gündemdeki teskere konusunda, “Türk Devleti önce kendi içerisindeki hainleri temizlemeden, başka görevlere sıcak bakmamalıdır. Teskerede öncelik Türkmen kentlerinin kurtarılması ve Süleyman Şah türbesinin güvenliğini sağlamak olmalıdır.” dedi.

Sami Çam, önceki gün düzenlediği basın toplantısıyla Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler, PKK terör örgütü ve açılım sürecine ilişkin görüşlerini aktardı.

Türkiye’nin iç ve dış politikada tarihî dönüm noktalarından birini yaşadığını vurgulayan Sami Çam, PKK terör örgütünün ağır silahlar da dâhil olmak üzere her türlü silah ve eleman temini noktasında 1990’lı yıllardan daha iyi duruma geldiğini belirtti.

Türk Büro-Sen Şube Başkanı Sami Çam, şu görüşlere yer verdi:

“Ülkemizin doğusu ve güneydoğusunda görünen o ki; PKK yerine TSK çekilmiş, PKK terör örgütü devletçik olma ve bölgede hâkimiyet kurma noktasında mesafe almış, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Polisimizle aynı anda Diyarbakır sokaklarında devriye atar hale gelmiştir. Kendi okullarını açmak, anadilde eğitim yapmak adına 50’nin üstünde okulu yakmıştır. Bir yanda kurumsallaşma adına terör örgütü mensuplarının heykellerini dikerek, tabanın motivasyonu sağlamak istemekte diğer yanda Bayrak indirme, Atatürk heykellerine saldırmakla Türk milletini tahrik etmektedir. Gün geçmiyor ki PKK sözcülerinden bir tanesi çıkıp Türk devletini tehdit etmesin. Bölgeden gelen şehit haberlerinin çoğu trafik kazası diye basın yayın organlarından duymayalım. Açılım denen melanet şey ülkemizde, milletimiz arasında kin ve nefret tohumlarının daha fazla ekilmesine ve ortam bulmasına sebep olmuştur. Toplumun cepheleşme süreci ve birbirlerine karşı tahammülsüzlük had safhaya gelmiş durumdadır. TBMM çatısı altında milletvekilliği yapan sözde insanların, Vekil kisvesi altında askere ve polise taş atması, tokat atması, hakaret etmesinin hukukumuzda bir karşılığı olması gerekmez mi? Bu insanların hâlâ TBMM’de beslenmesini hangi gerekçe ile açıklayacaksınız? Bunların hepsi açılım sevdasının haram meyveleri değil mi? Açılım sevdasından bir an önce vazgeçilmelidir. Devamı hâlinde ülkede sonu belirsiz bir kargaşa ortamının olacağı bugünden gözlenmektedir.”

Gündemdeki teskere konusuna da değinen Sami Çam, “Vahşetin, katliamların kol gezdiği Ortadoğu da Türkmenler unutulmuş, dün Telafer’de sessiz kalanlar bugün Ayn el arap (Arap pınarı) (Kobani) için feryat etmekteler, Türk askerinin müdahalesini istemekteler. Türk Devleti önce kendi içerisindeki hainleri temizlemeden başka görevlere sıcak bakmamalıdır. Teskere eğer çıkacaksa, Türkmen kentlerinin kurtarılması ve Süleyman Şah türbesinin güvenliğinin sağlanması amacıyla çıkarılmalıdır. Türk milletinin çıkarları Küresel güç merkezlerinin çıkarlarının üstünde tutulmalıdır. Teskere, TBMM görüşmeleri kapalı oturumla değil açık oturumla yapılmalı, cepheye gidecek Mehmetçik de niçin gittiğini bilmelidir. Milletin meclisinde kendilerini mensup saymayan tokatçı ve taşçı sözde vekillerin olduğu düşünülürse onların bildiğinin Türk milletinden saklanmasının doğru bir anlayış olmadığını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.
(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@