“Acil Tıp Teknisyenleri sorunlarına çözüm bekliyor”

Sağlık-Sen Çorum Şubesi Basın ve İletişimden sorumlu başkan yardımcısı Hacı Nuri Lafcı, 22-28 Mart tarihleri arasında kutlanan Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası’nın sağlık hizmetlerinin önemli bir kısmını yürüten sağlık çalışanları için ayrı bir önem taşıdığını dile getirdi.

Güncel 22.03.2016, 23:33 22.03.2016, 23:34
835
“Acil Tıp Teknisyenleri sorunlarına çözüm bekliyor”

Acil tıp teknikerleri ve teknisyenlerinin görevlerini pek çok zorluk içinde ve fedakârca yerine getirdiğini belirten Lafcı, insan hayatı ile ilgili acil müdahalelerde bulunan ve bunun için zamanla yarışan acil tıp teknikerleri ve teknisyenlerin hak ettikleri değeri görmediğini ayrıca hem mesleki sorunlarla hem de yetersiz çalışma şartlarıyla mücadele ettiğini kaydetti.
Bütün bunların yanı sıra, 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde, bakanlığın taşeron eliyle hizmet alımına gidecek olmasının, bu sorunlara yenisini ekleyeceğini belireten Nuri Lafcı, “Sağlık gibi hayati bir konunun bu temel ilkeden uzak görülerek taşeron üzerinden hizmet alımına gidilmesi, emek sömürüsünü teşvik etmektedir. Ayrıca aynı ambulanstaki aynı okul mezunu iki çalışandan birinin taşeron, diğerinin kadrolu olması iş barışını olumsuz yönde etkileyecek önemli bir faktördür. Bozulan iş barışı ise sağlık hizmetlerinin kalitesinin düşmesine veya hasta-çalışan arasındaki ilişkinin olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilecektir” dedi.
Sağlıkta yaşanan şiddete dur denilmesi gerektiğini de belirten Lafcı,”İnsanların hayatını kurtarmaya çalışan arkadaşlarımızın maruz kaldıkları şiddet olaylarına yetkililer bir an önce çözüm bulmalıdır. “Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans” sloganının içi doldurulmalıdır. Ayrıca, her yıl acil hastalara, trafik kazalarına ve afet olaylarında müdahaleye gitmekte olan ambulansta görevli arkadaşlarımız, yaşanan kazalar nedeniyle hayatlarını kaybetmekte ya da yaralanmaktadır.
Sağlık-Sen Çorum Şubesi olarak ülkemizde sağlık hizmetlerinin gelişimine katkı sağlamak ve sağlık çalışanlarının haklarını korumak için her türlü çalışmaya kararlılıkla devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@