Acil servislerde bazı ilaçların eczaneden alınması isteniyor

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar nedeniyle, sağlık sektörüne son derece kısıntılı olarak ödenek ayrılabiliyor. Dolayısıyla, hastanelerin çeşitli alımları karşılığı tedarikçilere ödemeler hayli gecikmeli yapılabiliyor. Yine, yatan hastaların tedavisinde veya ameliyatlarda, bazı ilaçların ya da sarf malzemelerinin yetersizliğine tanık olunuyor.

Güncel 17.12.2019, 22:20
712
Acil servislerde bazı ilaçların eczaneden alınması isteniyor

Aynı şekilde, acil servislerde de bazı ilaçların bulunamadığı, bu ilaçların hasta yakınları tarafından dışarıdan temin edilmesinin istendiği öğrenildi. Nitekim, aniden rahatsızlanan kardeşini ambulansla acil servise getirdiğini anlatan bir hasta yakını, doktorun, gerekli ilacın ellerinde olmadığını belirterek, eczaneden alıp getirmesini istediğini söyledi.

Hasta yakını, yakınmasını şöyle dile getirdi: “Hastane dışına çıkıp nöbetçi eczane aradım. İlaç eczanede de yoktu, ecza deposundan getirttiler. Eczaneden ilacı temin etmem bir saat zamanımı aldı. Ya depoda da olmasaydı, ne yapacaktık? Acil müdahale için gereken ilacı bulunduramadıktan sonra, saray gibi hastane yapmışsınız ne önemi var?”

(Elvan YILMAZ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:07
Güneş 07:37
Öğle 12:34
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@