Acil Sağlık Hizmetleri'nin 25. kuruluş yıldönümünü kutladılar

Acil Sağlık Hizmetleri'nin 25. kuruluş yıldönümü nedeniyle İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda program düzenlendi. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı’ nın da katıldığı programda Uzm. Dr. Ömer Sobacı Çorum 112’nin geçmişi ve bugünkü durumu hakkında bilgiler verdi.

Güncel 06.12.2019, 23:09
309
Acil Sağlık Hizmetleri'nin 25. kuruluş yıldönümünü kutladılar

Sobacı, bugün itibariyle İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 30 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 64 Adet Acil Yardım Ambulansı ile vatandaşlara Acil Sağlık Hizmeti sunulduğunu belirterek, 396 personelin Acil Sağlık Hizmet sunumunda görev aldığını ifade etti. 2019 yılı ilk 10 ayında 50.629 vakaya çıkıldığını anlatan Sobacı, “Acil sağlık hizmetleri, vatandaşlarımıza herhangi bir acil hastalık veya yaralanma halinde, günün 24 saati ücretsiz olarak verilmektedir. Üzülerek ifade etmeliyiz ki Türkiye'de 112 Acil Sağlık hizmetler hattı aramalarının büyük kısmı gereksiz, asılsız ve yanlış ihbarlardan oluşmaktadır. Gereksiz aramalar ve asılsız ihbarlar sonucunda ambulanslarımız gerçek ihtiyaç duyulan bölgelere gecikme yaşamaktadır” dedi. İnsan hayatındaki dakika ve saniyelerin önemi göz önüne alındığında 112 acil sağlık ekiplerinin trafikte zaman kaybetmeden yol almasının bir insanın hayata bağlanmasına vesile olabildiğini söyleyen Sobacı, toplumun trafikte ambulanslara yol vermeye özen göstermesi ve bu konuda hassas olması gerektiğini vurguladı.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ise, acil sağlık hizmetlerinde görev alanların çok kutsal bir görevi büyük bir özveriyle gerçekleştirdiğini ifade ederek. Çorum’daki ambulans hizmetlerinin acil durumlara en hızlı sürede ulaştıklarını, Çorum Belediyesi olarak sağlık alanında her türlü desteği sağlık çalışanlarına vermek için hazır olduklarını anlattı.

Programda; Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Arif Pilgir, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. İhsan Demirbaş, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Barış, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dt. Emine Paydar, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Adem Sadal ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Esme Pehlivan da yer aldı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@