Açıköğretim kayıt yenileme işlemleri 18 Ekim’de sona erecek

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Çorum İl Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde öğrenim gören öğrencilerin 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 7 Ekim 2019 Pazartesi günü başladığı ve işlemlerin 18 Ekim 2019 Cuma gününe kadar devam edeceği belirtildi.

Güncel 14.10.2019, 19:26
333
Açıköğretim kayıt yenileme işlemleri 18 Ekim’de sona erecek

Kayıt yenileme işlemlerinin, "Ders Seçimi (Ekle-Sil) işlemi" ve "Kayıt Yenileme Bedelinin ödenmesi" adımlarının ardından tamamlanacağının ifade edildiği açıklamada, kayıt yeniletecek öğrencilerin, ders seçim işlemlerini http://aof.anadolu.edu.tr adresindeki "Kayıt Otomasyonu" bağlantısı, "Kayıt Yenileme" linkinden yapabileceği, öğrencilerin, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi (ekle-sil) işlemi yapabileceği ve ödeme yapıldıktan sonra ders seçiminin (ekle-sil) işleminin yeniden yapılmasının mümkün olmayacağı dile getirildi.

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacağı için öğrencilerin öncelikli olarak ders seçimi işlemlerini tamamlayarak ödeme bilgilerini oluşturmaları gerektiğinin belirtildiği açıklamada “Ödeme bilgileri, ders seçimi sayfasında ve bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacak.

Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler, 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi "Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı" ödemesini 18 Ekim Cuma gününe kadar, kredi kartı/banka kartıyla, Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), mobil bankacılık veya internet bankacılığından gerçekleştirilebilecek. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 18 Ekim 2019 tarihinde internet, ATM ve mobil bankacılık üzerinden 23:30'a kadar ödeme yapılabilecek; ancak kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacak. Bu nedenle kredi kartıyla ödeme yapmayı planlayan öğrencilerin, bu işlemi son güne bırakamaması gerekiyor.

Öğrencilerin ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmeleri gerekiyor. Sadece eski borcunu ödeyen; ancak 2019-2020 öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmeyecek.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrencilerin http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini, kayıt yenileme tarihleri içinde kontrol etmeleri gerekiyor.

Kayıt yenileme işlemlerinde yardımcı olması için hazırlanan "Kayıt Yenileme Kılavuzu" ile öğrenimleri süresince yararlanacakları öğrenci kılavuzuna http://www.anadolu.edu.tr adresindeki "Açıköğretim" "Kılavuzlar" linkinden ulaşılabilecek.

Bilgi almak isteyen öğrenciler 0850 200 46 10 numaralı telefondan Açıköğretim Destek Sistemine

ulaşabilecekler. 18 Ekim 2019 tarihinden sonra kayıt yenileme yapılmayacak ve mazeret kabul edilmeyecek” denildi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@