13 Şubat 2014 Perşembe 22:31
Abdullah Güdek: “Görevde yükselme mülakatları endişe verici”
29 Aralık 2013 tarihinde yapılan MEB Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü için görevde yükselme yazılı sınavını kazananların 10 Şubat 2014-28 Şubat 2014 tarihleri arasında mülakat sınavına alınmaya başlandığını anlatan Güdek, yaptığı açıklamada şu anda devam eden mülakat sürecinin, eğitim çalışanlarını, yazılı sınavdan yüksek puan alan adayları tedirginliğe sevk ettiğini kaydetti.

Türk Eğitim-Sen olarak bu durumu endişe ile seyrettiklerini anlatan Abdullah Güdek, basına yansıyan haberlerlede “notların kurşunkalemle verilmesi, hesap makinesi dağıtılması vb.” mülakata katılacakların endişelerinin daha da arttığını ifade etti.

Türk Eğitim-Sen olarak bu mülakata dayalı sınavların objektiflikten uzak olduğunu, hak ve adalet hassasiyetiyle yürümediğini her fırsatta söylediklerini belirten Abdulah Güdek, en son Çorum’da yapılan mülakatla yapılan idareci atamalarında nasıl bir tiyatro oynandığına şahit olduklarını, bununla ilgili olarak da yargıya başvurularını yaptıklarını anlattı. Komisyonların kamera kayıtları ile işletilmesi gerektiğini belirten Güdek, hakkaniyetten uzak bu işleyişin takipçisi olmaya devam edeceklerini belirtti. Güdek, açıklamasında şunları ifade etti: “MEB‘e yazı yazdık. Bakanlıkça mülakat komisyonlarına görevlendirilenler kişilerin ve hangi sendikaya üye olduklarını, mülakat komisyonlarında ses ve görüntü kaydı yapılıp yapılmadığını sorduk.

Türk Eğitim-Sen olarak hiçbir zaman haksızlık karşısında susmadık , susmayacağız da.Bu hukuksuz ve hakkaniyetten uzak uygulamaların her aşamasına müdahil olmaya, bunları da kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.”
(Erkan BAYATLI)
Son Güncelleme: 13.02.2014 22:32