“ABD’nin yaptığı hadsizlik”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, sömürgeci düzenin; müttefik değil köle, ortak değil müstemleke aradığını ifade etti. Bu nedenle ABD’nin, emperyalizme boğun eğmeyip, yeni sömürge düzenine itiraz eden Türkiye’yi hedef aldığını belirten Saatcı, ABD’nin karşısında artık uzlaşma adı altında ihanete, ittifak adı altında esarete eyvallah diyen bir Türkiye olmadığını vurguladı.

Güncel 07.08.2018, 20:25
276
“ABD’nin yaptığı hadsizlik”

ABD'nin tehdit ve şantajlarının, emperyal çöküşü durduramayacağını belirten Saatcı, Emperyalist Neocon Siyonizmin devletleşmiş biçimi olan ABD’nin, küresel zorbalığı sürdürebilmek için bütün dünyaya şantaj ve tehditlerle saldırdığını belirtti. Meseleyi idrak edemeyenlerin Trump’ın çılgınlıkları olarak gördüğü bu saldırgan siyasetin, esasen çökmekte olan yeni sömürge düzenin getirdiği telaştan kaynaklandığını anlatan Saatcı, “Yeni sömürge düzeninin başını çeken ABD’nin saldırganlığı, dünyanın artık eski dünya olmadığının en açık kanıtıdır. Tehdit, şantaj ve zorbalık geri teptikçe ABD, daha da kudurmakta, daha da azgınlaşmaktadır. Büyük bedeller ödeyerek kendi bölgesinde bir istikrar adası olarak kalmayı başaran Türkiye’nin, yeni sömürgeciliğin Neo-Con Siyonist kadrolarına boyun eğmediği için bugün açıkça hedefe konduğunu belirten Saatcı, meselenin Rahip Brunson’a sahip çıkmak olmadığını, dertlerinin ne Brunson ne de ABD’nin öne sürdüğü diğer argümanlar olduğunu, asın dertlerinin Türkiye’ye diz çöktürmek, boyun eğdirmek olduğunu vurguladı.

ABD’nin yaptığının çılgınlık değil düpedüz küstahlık olduğunu belirten Saatcı, “Bize insan hakları üzerinden nizamat vermeye kalkan ABD dönüp kendi kirli siciline baksın! Zira ABD devlet postuna bürünmüş bir zorbalık sistemidir! Kendi gözündeki mertekleri görmeyip elin gözünde kıymık arayan bu hadsiz zorbanın, Türkiye’ye hukuk dayatmaya kalkması, Hukuk sistemimize ve milletin iradesine edepsizce, küstahça müdahaledir. Buradan açıkça ifade ediyoruz: Türkiye için artık en büyük tehdit ve problem ABD’dir. ABD, Türkiye’yi ambargolarla, tehditlerle, şantajlarla rehin almak istemektedir. Bu süreç 15 Temmuz’da sekteye uğrayan saldırının açık bir devamıdır. Ama başaramayacak, zilleti tadacaktır. Biz bir milyonu aşan üyemizle, Memur-Sen ailesi olarak, bugün burada tepki veren sivil insanlar olarak diyoruz ki; ABD yanlıştan dönmezse misliyle karşılık verilmelidir. Terör örgütleri üzerinden Türkiye’yi çökertmeye çalışan ABD’nin İncirlik başta olmak üzere bütün askeri üsleri derhal kapatılmalıdır. ABD tehditleri karşısında dünün antiemperyalist bugünün müstemlekecileri salya akıtsa da; 15 Temmuz’un terini henüz silmemiş bir millet olarak meydanı zorbalara bırakacak değiliz. 15 Temmuz’da işgale pabuç bırakmadık; bugün şantaja, tehdide, yaptırıma hiç pabuç bırakmayız. Ne acımız dinmiştir ne de öfkemiz. Bu böyle bilinsin! Bilinsin ki ne Türkiye sadece Türkiye’dir, ne de bu millet sadece 80 milyondan ibarettir. Dimdik duracağız, direneceğiz, kazanacağız. Çünkü boyun eğmek intihardır” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@