AB temas noktaları için kapasite geliştirme eğitimi

Avrupa Birliği Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı’nda alınan karar gereği kaymakamlıklar bünyesinde görevlendirilen AB Temas Noktalarına yönelik “proje döngüsü ve proje hazırlama eğitimleri” başladı.

Güncel 15.03.2019, 23:17
235
AB temas noktaları için kapasite geliştirme eğitimi

Vali Yardımcısı Recep Yüksel’in açış konuşması ile başlayan program kapsamında 13 ilçeden kaymakamlıklar tarafından görevlendirilen personele Çorum Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Dilek Bilgin ve Uzman Dilek Şen Ateş tarafından 2 gün süre ile eğitim verilecek.

Periyodik olarak devam edecek eğitimler sonucunda Çorum’un ulusal ve uluslararası fon kaynaklarına başvurularının artırılması ve bu alanda yetişmiş insan kaynağı ile güç birliği sağlanması hedefleniyor.

İlk gün eğitimde sırayla; “Proje Nedir, Proje Döngüsü Yönetimi Temel Yaklaşımı, Analiz Aşaması, Mevcut Durum Analizi ve Paydaş Analizi, Sorun Analizi, Hedef Analizi, Strateji Analiz, Mantıksal Çerçeve Matrisi” konuları işlendi.

Eğitimin ikinci gününde ise; “Faaliyetlerin Planlanması, Bütçe Hazırlıkları, Bir Projede Değerlendirme Kriterleri, Güncel Hibelerin Tanıtılması ve kabul olmuş ve tamamlanmış örnek projelerin incelenmesi” konularına yer verildi.

Eğitim sonunda AB temas noktalarında görevli personel, Kızılay’a kan bağışında bulundu. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
hafif yağmur
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@