“722 köyde yerleşik alan sınır tespit çalışmaları tamamlandı”

İl Genel Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Süleyman Ateş, Çorum’da 759 adet köy ve bağlılarıyla birlikte 1254 adet kırsal yerleşim birimi bulunduğunu belirterek, “759 köyümüzün 722 tanesinde köy yerleşik alan ve civarı sınır tespiti tamamlanmıştır” dedi.

Güncel 19.05.2021, 19:32
254
“722 köyde yerleşik alan sınır tespit çalışmaları tamamlandı”

Köylerde yerleşik alan tespiti yapılıp yapılmadığına ilişkin hazırlanan komisyon raporu hakkında meclis üyelerine bilgi veren Ateş, şunları söyledi: 
“Çalışma yapılmayan 37 köyün 18’i belediyelerin mücavir alan sınırı içinde kalmaktadır. Diğer 17’i ise köye dönüşen ve imar planları bulunan beldeler, 1 tanesi ise Koçhisar Barajı’ndan etkilenen ve yeni yerleşim alanı kurulan Alaca Kızılyar Köyü’dür. 


722 köyümüzün tamamında köy yerleşik alan sınır tespit çalışmaları tamamlanmıştır. Ancak söz konusu köylerimizin bağlılarında köy ortak yapısı bulunanların çalışmaları devam etmektedir. Bugün itibariyle merkeze bağlı Morsümbül Köyü, Kaçkaça ve Borsumluçiftliği mahalleleri, Sırıklı Köyü’nün Arzupınar Mahallesi, Şendere Köyü’nün Aktaş Mahallesi, İskilip’e bağlı İkipınar Köyü’nün Manastır Mahallesi, Kargı’ya bağlı Beygircioğlu Köyü’nün Akçayazı  Mahallesi, Osmancık’a bağlı Tekmen Köyü’nün Aşağısaltık Mahallesi, Fındıklı Köyü’nün Kepçeli Mahallesi, merkeze bağlı Büyükdivan Köyü ve Mecitözü’ne bağlı Devletoğlan Köyü’nde köy yerleşik alan sınırı genişletme çalışmaları devam etmektedir.” (Haber Merkezi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@