67 ili dolaşan bik temsilcilerinden çözüm raporu

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, Anadolu’nun büyük bölümünü gezerek yerel gazete sahipleri ile toplantılar yaptı.

Güncel 22.11.2014, 18:25 23.11.2014, 22:24
416
67 ili dolaşan bik temsilcilerinden çözüm raporu
Basın İlan Kurumu Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, Anadolu’nun büyük bölümünü gezerek yerel gazete sahipleri ile toplantılar yaptı. Ardından Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, sıkıntıları ve çözüm tekliflerini içerin bir rapor kaleme aldı.

Toplantıların çok verimli geçtiğini ifade eden Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi ve Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, “Anadolu’yu karış karış gezerek meslektaşlarımızı dinliyor, birlikte çözüm önerileri geliştiriyoruz. Ülkemizin hemen hemen her ilinde farklı sıkıntılar yaşandığını gördük. Bunları çözümü için hem Basın İlan Kurumu nezdinde, hem de yasa düzenleyiciler nezdinde girişimlerimiz olacak” dedi.

Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi ve Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen de, çalışmaya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Basın İlan Kurumu Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri olarak tüm Türkiye’yi kapsayan ziyaretler gerçekleştirdik, meslektaşlarımız ve meslek örgütleri ile görüşmeler yaptık, toplantılar ve birebir görüşmeler yolu ile kurumuz çalışmaları, mevzuat değişiklikleri konusunda bilgi verdik, sorunları yerinde tespit ettik” dedi.

RAPOR 67 İLİ DOLAŞARAK HAZIRLANDI
Türkiye’yi adım adım dolaşarak edinilen izlenimleri rapor haline getiren Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan da, ziyaretlere ilişkin olarak şunları söyledi:

“Yaklaşık 5 ay süren bu çalışma kapsamında 67 şehrimizdeki meslektaşlarımızla görüşerek raporumuzu hazırladık. Sektörümüz için çok yararlı bir çalışmayı başarıyla noktalayacağımızı umut ediyoruz.”
Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@