“400 lira için bir insan öldürülmez”

Çorum'da 400 lira borcu için oğlu öldürülen baba duruşmaya katıldı. Katil zanlısından şikayetçi olan baba, “Hakim bey, 400 yina için bir insan öldürülmez” dedi.

“400 lira için bir insan öldürülmez”

Çorum'da 400 lira borcu için oğlu öldürülen baba duruşmaya katıldı. Katil zanlısından şikayetçi olan baba, “Hakim bey, 400 yina için bir insan öldürülmez” dedi.

12 Mart 2018 Pazartesi 23:30
“400 lira için bir insan öldürülmez”

Olay geçen yıl Ağustos ayında Bahabey Çamlığı'nda meydana gelmişti. İddiaya göre Hamit Bayraktar (50), Cengizhan Çakaröz ve Cengiz S. (32), alkol almak üzere Bahabey Çamlığı mevkiine gitti. Bir süre içki içen üç arkadaştan Hamit Bayraktar ve Cengizhan Çakaröz arasında 400 lira alacak verecek yüzünden tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada Hamit Bayraktar, Cengizhan Çakaröz'ü önce kalbinden sonra da karın bölgesinden bıçaklayıp öldürdü. Katil zanlısı polis tarafından yakalandı. Çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklandı.

KATİL ZANLISI CİNAYET ANINI ANLATTI!

'Adam öldürme' suçundan müebbet hapis istemiyle yargılanan Hamit Bayraktar, Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesinde ilk kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık, “Bana 400 lira borcu vardı. Borcuna karşılık telefonunu verdi. Anlaşmıştık. Daha sonra bana küfür etti. Bana şişe ile saldırmaya başladı. Yerdeki bıçağı alıp kendimi savunmak için bıçağı savurdum. Bıçak göğsüne isabet etmiş, ambulansı arayamadığım için bende çektim gittim” dedi.

BEN ORAYA HAL HATIR SORMAK İÇİN GİTMİŞTİM

Tutuklu sanık Bayraktar ifadesinde şöyle dedi:

“Ben bir fabrikada kantin işi ile uğraşıyorum. Cengizhan da orada çalışmaktaydı. Kendisiyle esnaf müşteri ilişkimiz vardı. Benden veresiye alış veriş yapardı. Bana 400 lira borcu birikmişti. Olay günü ben hal hatır sormak için kendisini aradım. Çamlıkta arkadaşıyla içki içtiğini, hatta bana da içki alıp gelmemi istedi. Bende içki alıp yanlarına gittim. Kıramadım onu, çamlıkta arkadaşı Cengiz S., ile içiyordu. İşten atıldığını falan anlattı. Ben de “Üzülme başka bir iş bulursun” diye söyleyip teselli ettim. Bana Polatlı’ya çalışmaya gideceğini söyledi. Ben de “peki, bana olan borcun ne olacak” dedim. O da bana elindeki telefonu göstererek, “Bu benim telefon 900 lira veriyorlar telefonu satınca paranı veririm” dedi. Sonra telefonu ben alayım üstünü vereyim derken aramızda tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Bana küfürler etmeye başladı. Bana şişe ile saldırdı. Yerdeki bıçağı alıp kendimi savunmak için bıçağı savurdum. Bıçak göğsüne isabet etmiş, ambulansı arayamadığım için bende çektim gittim.”

İNSAN 400 TL İÇİN İNSAN ÖLDÜRMEZ

Duruşmaya katılan Cengizhan Çakaröz’ün babası Eyüp Çakaröz, oğlunu öldüren Hamit Bayraktar’dan şikâyetçi olduğunu belirterek, “Oğlum fabrikada çalışıyordu. Oğlumun uyuşturucu alışkanlığı yoktu. Sadece içki kullanıyordu. Oğlum bana Hamit Bayraktar’a borcunun olduğunu söylemişti. Hatta oğluma ben vereyim borcunu dedim. Oda yok "veririm baba" demişti. Hakim bey 400 TL., için bir insan öldürülmez” dedi.

112 ACİL SERVİS'İ ARAMAK İSTEDİM ENGEL OLDU

Tanık olarak dinlenen Cengiz S., ise şunları söyledi:

“Borç yüzünden kavga çıktı. Hamit Bayraktar’ın Cengizhan’ı bıçakladığını görmedim. Sadece Cengizhan’ın göğüs bölgesini tutarak yere düştüğünü gördüm. Göğüs altından kan akıyordu. Ben tampon yapmaya başladım, telefonla 112’yi aramak istedim. Hamit Bayraktar kimi aradığımı sordu. Ben de 112’yi arayacağımı söyledim. O da bana “Hamit Bayraktar öldürdü diyeceksin değil mi” dedi. “Bu olanları birilerine söylersen kendini yok bil" dedi. Bıçak sağ elindeydi. Ben de telefonu kapattım, telefonu sordu, bıçağı sol eline aldı, sağ eliyle bileğimi tuttu, bıçağın kanını yere sildi, bırak beni dedim bırakmadı. Ani refleksle elinden kurtulup imdat diye bağırdım, sonra oda motosikletle kaçtı” dedi.

Mahkeme heyeti eksiklerin tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.(Yusuf ÇINAR)

Son Güncelleme: 13.03.2018 00:43