4. Kitap ve Kültür Günleri’ne yoğun katılım

Çorum Belediyesi, Kitap ve Kültür Günleri’nin 4.sü PTT önünde gerçekleştirilen törenle başladı.

Güncel 18.05.2014, 21:44 18.05.2014, 22:36
484
4. Kitap ve Kültür Günleri’ne yoğun katılım

Çorum Belediyesi, Kitap ve Kültür Günleri’nin 4.sü PTT önünde gerçekleştirilen törenle başladı. 30 Mayıs 2014 tarihine kadar açık kalacak olan kitap günlerinin açılışına Vali Yardımcısı Zülkarnin Öztürk, AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Turhan Candan, TürkiyeBasın Yayın Birliği Onursal Başkanı Hayati Bayrak, İl Müftü Vekili Tahir Kılıç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan Yayın Birliği Onursal Başkanı Hayati Bayrak, medeniyetlerin kitaplar üzerinde yükseldiğini belirterek bu dönemde yeni bir medeniyet inşa ettiklerini dile getirdi. Yazarla okur arasında köprü oluşturduklarını belirten Bayrak, bu durumu daha da ileri götürmek zorunda olduklarını dile getirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ise konuşmasında insanların temeline bakıldığında yapı itibariyle toprağa dönüştüğünü ancak bilgilerin gelecek nesillere de aktarılmak zorunda olduğunu belirtti. Müftülük ve yazarların da katkısı ile bu çalışmayı yaptıklarını belirti. Son zamanlarda ülkeyi karanlığa sürüklemek isteyenler bulunduğunu anlatan Gül, bu kumpaslardan korunmak için çalışmalara önem verilmesi gerektiğini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından 4. Kitap ve Kültür Günleri’nin açılışı programa katılan protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Çorum Belediyesi, İl Müftülüğü, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çorum Şubesi, Türkiye Diyanet Vakfı ve Vakıf Fuarcılık işbirliği ile gerçekleştirilen 4. Kitap ve Kültür Günleri kapsamında 35 stantta toplam 90 yayınevi ve yayıncı stant açarken, stantları çok sayıda vatandaş ziyaret etti. Programda emekli müftü ilahiyatçı yazar Recep Öztürk ve yazar Turgay Güler kitaplarını imzaladı.x(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@