33 yıldır eşinden şiddet gören kadın isyan etti

Kocasından 33 yıl fiziksel ve cinsel şiddet gören kadının savcılığa yazdığı şikâyet dilekçesi vicdan sızlattı.

33 yıldır eşinden şiddet gören kadın isyan etti

Kocasından 33 yıl fiziksel ve cinsel şiddet gören kadının savcılığa yazdığı şikâyet dilekçesi vicdan sızlattı.

07 Eylül 2017 Perşembe 20:45
33 yıldır eşinden şiddet gören kadın isyan etti

İstanbul'da evlilikleri boyunca şiddet uygulayan kocasından defalarca kez verilen uzaklaştırma kararı almasına rağmen kurtulamayan 58 yaşındaki F.Ö. bir kez daha savcılığa başvurup suç duyurusunda bulundu. Ruh sağlığı ve algılama yeteneğinin bozulduğu tıbben raporlanan F.Ö., yaşadıklarını 2 sayfalık dilekçesinde anlattı.

Çorum'da 1980'de K. Ö. ile evlenen ve eşinin ailesiyle birlikte yaşayan F.Ö, 4 yıl sonra İstanbul'a taşınınca eşinin fiziksel ve cinsel şiddete başladığını anlattı. F.Ö., eşinin gece vakti kendisini zorla ekmek almaya yolladığını, ilişkiye girmeyince duvara çarpıp kuyruk sokumumdaki kemiğin zedelendiğini ve 1.5 ay yürüyemediğini dilekçesinde dile getirdi. Eşinin 2009'da emekli olunca kocasının zoruyla tekrar Çorum'a taşınan F.Ö, fiziksel ve cinsel şiddet artınca Aile Mahkemesi'nden eşi için uzaklaştırma kararı aldırdı.

İddiaya göre Çorum'da geçen işkence gibi 4 yılda kocası, “Bak görüyor musun eşlerinden ayrılmak isteyen kadınlar, çatır çatır vuruluyor sokakta. Sizin ekmeğinizi ben veriyorum, seni sokağa atarım parasız pulsuz kalırsın” dedi.

OĞLUNA SIĞINDI

Sokağa bile izinsiz çıkamayan F.Ö.'ye, oğlunun yardımıyla getirildiği İstanbul Surp Agop Hastanesi'nde 'majör depresyon' teşhisi kondu. 1 hafta sonra eve dönünce şiddet kaldığı yerden sürdü. 2010'dan beri K.Ö. hakkında 4 kez evden uzaklaştırma kararı verilmesine rağmen şiddet devam edince, F.Ö., Çorum'daki evini terk edip İstanbul'da elektrik elektronik mühendisi olan oğlunun yanına sığındı.

Bir süre sonra da çocuklarının desteğiyle boşanma davası açtı. F.Ö., geçen yıl savcılığa yazdığı dilekçesinde isyan ettiren şu ifadelere yer verdi: “2 evladımla birlikte korkunç, sadist, insafsız baskı ve zulme karşı bir var oluş mücadelesi veriyoruz. Bundan kurtulamıyoruz. Acaba ben ve çocuklarımın hayatına eşim tarafından son verildikten sonra mı hukuk ve yargı devreye girecektir..."

(Sabah)

Son Güncelleme: 07.09.2017 20:46