“30 Ağustos, dirilişimizin ve direnişimizin zaferidir”

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, 30 Ağustos’un sadece düşmanı yendiğimiz gün olmadığını belirterek, “Aynı zamanda yenilmezliğimizi dünyaya kabul ettirdiğimiz gündür” dedi.

Güncel 31.08.2020, 19:30
227
“30 Ağustos, dirilişimizin ve direnişimizin zaferidir”

“O gün Çanakkale’den Duatepe’ye, Ulus Meydanı’ndan Lozan Barış Antlaşması’nın imzalandığı masaya uzanan ruh neyse bugün biz de burada aynı ruhu taşıyoruz. 30 Ağustos sadece düşmanı yendiğimiz gün değildir. Aynı zamanda yenilmezliğimizi dünyaya kabul ettirdiğimiz gündür” ifadelerini kullanan Tahtasız, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün bayrağımız gönderde dalgalanıyorsa, minarelerimizden ezan okunabiliyorsa, camilerimizde, cemevlerimizde huzur içinde ibadet edebiliyorsak, dini ve milli bayramlarımızı büyük bir coşkuyla kutlayabiliyorsak, kendi dilimizde konuşup kendi türkülerimizi söyleyebiliyorsak, çocuklarımıza Atalarımızın adını verebiliyorsak bu büyük zafer sayesindedir.

Bize bu zaferi armağan eden ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu uğurda canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi minnetle, rahmetle anıyor, kutsal emanetinize canımız pahasına sahip çıkacağımızın bilinmesini istiyorum. 30 Ağustos, dirilişimizin ve direnişimizin zaferidir. Hepimize kutlu olsun.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@