“3 Mayıs, Türk’ün makûs talihinin değiştiği gündür”

Kısa adı TÜRKAV olan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Çorum Şubesi Başkanı Fikret Aktağ, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Güncel 06.05.2018, 19:38
421
“3 Mayıs, Türk’ün makûs talihinin değiştiği gündür”

TÜRKAV Şube Başkanı Fikret Akdağ mesajında şu görüşleri dile getirdi:

“Rahmetle andığımız merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın; cesur, atılgan ve geri adım atmayan milliyetçi dirilişe muhalefet eden ve bundan rahatsızlık duyan güruhla başlattığı mücadelenin yargıya taşınması 3 Mayıs hadiselerini ortaya çıkarmıştır.

Türk milletini emperyalizmin her çeşidinden korumak için varlıklarını ortaya koyan Türkçüler’in verdikleri mücadele, bugün net bir şekilde anlaşılmıştır. 3 Mayıs 1944 tarihiyle birlikte başlayan yargılama süreci sonrasında ‘tabutluk’ denilen ölüm hücrelerine atılan Türkçüler’in kutlu mücadelesi, her Türk‘ün okuması ve idrak etmesi gereken bir olaydır.

3 Mayıs, Türk’ün değer yargılarını hapislere, tabutluklara hapsederek, beyinlerinin körleştiğini ispat edenlerin Türk milliyetçileri tarafından tescillendiği gündür. 3 Mayıs, Türk milliyetçiliği ülküsünü en sert haykıran; H. Nihal Atsız’ın önderliğinde başlatılan kutlu savaşın zafer naralarıyla Türk’ün makûs talihinin değiştiği gündür. 3 Mayıs, Türk Milletinin birliğinin, dirliğinin ve bölünmez bütünlüğünün, teminatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türklük bayrağını her türlü fırtınaya karşı dalgalandırmayı kendilerine hayat felsefesi edinmiş ülkü devlerini, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H. Nihal Atsız, Orhan Şaik Gökyay, Necdet Sançar, Fethi Tevetoğlu, Zeki Velidi Togan, Muzaffer Eriş, İsmet Tümtürk ve daha birçok Türk milliyetçilerini rahmet ve minnetle anıyoruz. Türk Milletinin birliğine ve dirliğine vesile olması temennisiyle aziz milletimizin 3 Mayıs Türkçüler Günü’nü kutluyorum.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-5°
açık
banner303
Namaz Vakti 29 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:35
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@