“3 Mayıs ruhunu nesilden nesile aktaracağız”

Çorum Ülkü Ocakları Başkanı Orhan Tosik, 3 Mayıs 1944 tarihinde tutuklanarak hapse kapatılmak, ayağına bukağı vurulmak istenen Türkçülük-Turancılık fikrinin hapishanelerden, tabutluklardan taşarak bütün yurda ulaştığını dile getirdi.

Güncel 03.05.2020, 17:16
265
“3 Mayıs ruhunu nesilden nesile aktaracağız”

Yüreklerde tutuşan alevlerle zindanlar adeta demir dağlar gibi eritildiğini ve 3 Mayıs’ın da Türk Milliyetçileri için ikinci bir Ergenekon olarak bilindiğini kaydeden Tosik, açıklamasında şunları söyledi:

“3 Mayıs'ta Başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve H. Nihal Atsız Bey olmak üzere Türkçülük Turancılık davasına gönül vermiş ülkü devleri bir mücrim gibi tutuklanmış ve yargılanmışlardır. Türkiye'de Türk'üm demenin suç sayıldığı günlerde korkusuzca Türklük sancağını taşıyan dava büyüklerimize Allah'tan rahmet diliyor ve aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Dirilttikleri 3 Mayıs ruhu, tutuşturdukları ülkü ateşi hala canlı ve gürdür. Bu ateş dünya var oldukça sönmeyecek, bu ruh ebediyen ölmeyecektir. Teslim aldığımız şanlı sancağı gelecek nesillere şerefle devredecek, 3 Mayıs ruhunu nesilden nesile aktaracağız.

Güneşin balçıkla sıvanamayacağı gibi Türk Milliyetçiliği fikri de hiçbir engel tanımayacak, dünyevi hiçbir güç karşısında geri adım atmayacaktır. Tabutluklar, zindanlar, urganlar hızımızı kesemeyecek, davamızı zafere ulaştırmak için yalnızca muharrik unsurlar olacaktır.

Bu vesile ile başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere bütün 3 Mayıs kahramanlarını saygıyla, minnetle yad ediyor, Türk Milliyetçilerinin 3 Mayıs Türkçülük Günü'nü kutluyorum.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:38
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@