“28 Şubat, kara bir lekedir”

Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Çorum Şubesi Başkanı Mücahid Ahmed Köksal, 28 Şubat Postmodern Darbesi’nin ülke demokrasi tarihinde kara bir leke olduğunu söyledi.

“28 Şubat, kara bir lekedir”

Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Çorum Şubesi Başkanı Mücahid Ahmed Köksal, 28 Şubat Postmodern Darbesi’nin ülke demokrasi tarihinde kara bir leke olduğunu söyledi.

01 Mart 2018 Perşembe 22:26
“28 Şubat, kara bir lekedir”

28 Şubat’ın sadece dönemin Refahyol Hükûmeti’ne yönelik yapılmadığını, bu darbeden toplumun muhafazakâr kesimlerinin ve MÜSİAD’ın da olumsuz etkilendiğini kaydeden Köksal, “28 Şubat aslında MÜSİAD’a, MÜSİAD’ın temsil ettiği geleneklerine bağlı iş dünyasına, Anadolu iş âlemine karşı yapılmıştı.” dedi.

MÜSİAD Şube Başkanı Köksal konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu görüşleri dile getirdi:

“Yakın tarihimize kara bir leke olarak geçen 28 Şubat Postmodern Darbesi, MÜSİAD’ın tarihindeki önemli dönüm noktalarından biridir. Çünkü 28 Şubat, sadece dönemin hükümetine karşı yapılmış bir darbe değildi. Şanlı bir tarihe ve güçlü bir medeniyete sahip olan milletimizin, bütün kutsallarına, değerlerine, kısacası medeniyetine yapılmış, bizzat askerler tarafından organize edilen ve sivillerin eliyle gerçekleştirilen bir darbeydi.

Çorbacıların dahi fişlendiği, ikna odalarıyla başörtülü öğrencilerimize psikolojik baskıların yapıldığı, üniversite kapılarında polis zoruyla başlarının açtırıldığı sıkıntılı süreçlerdi. Kamuoyunda irtica geliyor algısı oluşturularak ve büyük bir infial meydana getirilerek bankaların hortumlandığı, devletin ekonomisinin yerle bir edildiği ve milletimizin sosyal ve manevi hayatına müdahale yapıldığı günlerdi. 28 Şubat postmodern darbesi, sadece dönemin Refahyol hükümetine karşı yapılmadı. Aynı zamanda Refah Partisi’nin temsil ettiği fikre, hızlı bir uyanışa ve yükselişe geçen inançlı ve geleneklerine bağlı iş dünyasına karşı da yapıldı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da geçmiş dönemlerde çok açık bir şekilde ifade ettiği gibi, 28 Şubat aslında MÜSİAD’a, MÜSİAD’ın temsil ettiği geleneklerine bağlı iş dünyasına, Anadolu iş âlemine karşı yapılmıştı.

MÜSİAD, hedef tahtasına konduğu ve kendisine her türlü zorlamanın yapıldığı bu dönemde dahi, inandığı değerlerden asla taviz vermedi. Hak ve hakikat mücadelesinden bir an olsun ayrılmadı. Bu zorlu sürecin ülkemizi daha fazla hasara uğratmaması adına defalarca siyasilere giderek bu yapılanlara karşı çağrıda bulundu. Bu dönem bizim için adeta bir fetret dönemiydi. Has ile hamın ayrılması adına güzel bir sınav oldu. Bu dönemde MÜSİAD’ın gücünden faydalanmak için gelen birçok insanın MÜSİAD’ı terk etmesi, bizim öze dönmemizi ve tekrar yapılanmamızı sağladı. 2002 yılından sonra ise Allah’ın yardımı ve lütfuyla hızlı bir yükseliş sürecine girdik. 28 Şubat Postmodern Darbesi, toplumla onulmaz yaralar açan acı bir hatıra olarak hafızalarımıza kazındı. Allah o kara günleri bir daha milletimize yaşatmasın.”

(Recep SERBES)

banner155