26 milyonluk hibeler için son gün 28 Şubat

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Şubat ayı toplantısı Vali Sabri Başköy'ün evsahipliğinde Anitta Otel'de yapıldı.

Güncel 21.02.2014, 23:25 21.02.2014, 23:26
782
26 milyonluk hibeler için son gün 28 Şubat
 Tokat Valisi Mustafa Taşkesen'in yönetimindeki toplantıya Vali Başköy ile birlikte Amasya Valisi İ. Halil Çomaktekin, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.

OKA Başkanı Tokat Valisi Mustafa Taşkesen toplantıda yaptığı konuşmada, ajansın bölgede başta kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer sosyal aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirilerek bölgenin gelişmesini sağlamak ve bu gelişimi sürdürmek amacıyla çalışmalar yürüttüğünü dile getirdi.

Bölgenin sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunarak, her gün değişen ulusal ve uluslararası rekabet koşullarına bölgenin daha iyi uyum sağlama yeteneğinin geliştirilmesi için OKA’nın faaliyetlerine devam ettiğini açıklayan Vali Taşkesen kurulduğu günden bugüne kadar mali desteklerle özel sektörün KOBİ projeleri ile desteklenmesi, Belediyelerin ve İl Özel İdareleri turizm ve çevre altyapısının geliştirilmesi için desteklenmesi, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da çeşitli altyapı projeleri, kümelenme, lojistik, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve dezavantajlılara yönelik altyapı geliştirme projeleri gibi konulardaki faaliyet ve projelerin desteklenmesi uygulamalarını artırarak sürdürdüklerini de açıkladı.Toplantıda bölgenin ve kurulun gündemindeki konulara ilişkin değerlendirmeler yapılacağı, destek programlarının ele alınacağını, dört ilimizde kurulu bulunan yatırım destek ofislerinin uygulamalarının gözden geçirileceğini de anlatan Taşkesen, “Bilindiği üzere OKA tarafından ‘Yenilenebilir Enerji, AR-GE ve İmalat Sanayindeki KOBİ’lerin projeleri ile Kamunun Yenilenebilir Enerji Projelerini’ desteklemek üzere 26 milyonluk teklif çağrısının son başvuru tarihi 28 Şubat 2014’tür. Bu nedenle burada ilgili kurum ve kuruluşlarımız bu son bir haftayı iyi değerlendirmeleri ve başvurularını zamanında yapmaları konusunda uyarmak ve onları başvuruya davet etmek istiyorum. En başarılı projelerin seçileceği bu yarışmada ilgili başvuru sahiplerine başarı dileklerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Samsun İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Karakurt, Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ile diğer üyelerin katıldığı toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ve karşılıklı yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi. 
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
23°
parçalı bulutlu
banner133
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:12
Yatsı 21:58
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@