“24 Haziran seçimleri dönüm noktası olacak”

Çorumlu işadamı Orhan Bozkurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve 24 Haziran'da yapılması planlanan erken genel seçim kararını olumlu karşıladığını söyledi.

Güncel 20.04.2018, 20:08
576
“24 Haziran seçimleri dönüm noktası olacak”

AK Parti’den 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerinde Çorum Milletvekili Aday Adayı olan Bozkurt, seçimlerin öne alınmış olmasının iş dünyası açısından da belirsizlikleri ortadan kaldıracağını ve önlerini daha net görebileceklerini söyledi.

Orhan Bozkurt, “İş dünyasının ihtiyacı olan istikrar ortamını sürdürülebilmek ve yakın coğrafyada cereyan eden siyasi ve fiziki hareketlilik karşısında doğru pozisyon alabilmek adına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne bir an önce geçilmesi artık bir elzemdir. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamış olduğu, 24 Haziran tarihindeki erken seçim kararını, iş dünyası ve ülkemizin geleceği adına son derece olumlu karşılıyorum. İnanıyorum ki bu seçim sonuçları, 2023 hedeflerimizin gerçekleştirilmesi ve güçlü Türkiye'ye giden yolda bütün engellerin bertaraf edilebilmesi adına büyük bir dönüm noktası olacaktır” diye konuştu.

Türkiye'nin bekleyecek bir saatinin bile olmadığını vurgulayan Bozkurt, “Dünyanın bu konjonktüründe iş dünyası olarak ihtiyacımız olan tek şey siyasi istikrarın sürmesidir. Hele ki Suriye ve Irak ile ilgili gelişmeler sürerken, dünyanın iki dev kutbu arasında gerginlik tırmanırken kararları hızlı almalıyız. Ekonomide kur üzerinden yapılan atak ve reel sektörün taşıdığı riskler açısından Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne beklemeden, bir an önce geçmesi zorunluluktur. Önümüzü daha net görebilmek için de uluslararası çevrelerin kur manipülasyonlarına hak ettikleri cevabı daha güçlü verebilmek için de buna ihtiyaç vardır. Seçim kararının tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bozkurt ayrıca 24 Haziran’da ki seçimlere AK Parti’den tekrar Çorum Milletvekili Aday Adayı olacağını dile getirerek, tüm milletvekili aday adayı arkadaşlarına başarılar diledi.

(Bülent USLU)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:38
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@