“24 Haziran için Çorum’da hazırız”

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras, 24 Haziran Erken Seçimleri’ne parti olarak hazır olduklarını belirterek, “ İnanç ve heyecanla milletimizle buluşacak, bu seçimin parlayan yıldızı olacağız.” dedi.

Güncel 22.04.2018, 20:40
575
“24 Haziran için Çorum’da hazırız”

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne bir an evvel geçilmesi gerektiğini kaydeden Mehmet Akif Aras, konuya ilişkin açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üzerinde fitne üreten, dedikodu imal eden, kriz ve kaos çağıran yerli ve yabancı mihrakların faaliyetleri artmıştır. Bölgesel risk ve tehlikeler çoğalmıştır. Gittikçe zorlaşan kaotik ve karmaşık bir yapı ortaya çıkmıştır.

Emperyalistler, Suriye odaklı 3’üncü dünya savaşı senaryosunu sınırlarımızın dibinde yazmaya başlamışlardır. Terör saldırıları kesintisiz, aman vermeksizin sürmektedir.

Milli güvenliğimize yönelik karanlık senaryolar, yeni saldırı planları devrededir. Ülkemiz aleyhine kurgulanan siyasi ve ekonomik operasyonlar ivme kazanmaktadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen hayata geçmeden, malum ve melun odaklar tarafından; devamlı yargılanmakta, karalanmakta, hasar alması için eşzamanlı, eşanlı faaliyetler yürütülmektedir.

Liderimiz Devlet Bahçeli, Türkiye’nin bu ağırlığın altında daha fazla kalamayacağını, 3 Kasım 2019’a kadar sabırla dayanmasının zor olduğunu 17 Nisan 2018 tarihinde TBMM Grup Toplantısında ifade etmiştir.

Liderimizin erken seçim çağrısı, karşı karşıya bulunduğumuz durumlara karşı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş suretiyle milletin hakemliğine başvurma çağrısıdır: 24 Haziran’da milletimiz sandığa gidecek, hükmünü verecektir. Türkiye’nin önü açılmış, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilebilmesi için demokratik yol haritası belli olmuştur. Türkiye’nin iç ve dış odaklı pek çok meselesi, üstesinden gelinmesi şart olan pek çok meşguliyeti vardır. Bunun için sandığa müracaat, millet iradesini harekete geçirmek büyük bir mecburiyettir. Sandıktan korkmak, seçimden kaygılanmak, demokrasinin erdemlerinden çekinmek sakat bir mantık, suçlu bir yaklaşımdır. Türkiye çok cepheden saldırı ve kuşatmaya uğramışken demokrasinin imkânlarına başvuru meşru, makul ve muvafık bir davranıştır.

MHP olarak erken seçime hazırız. Şehrimizde iddialıyız. İnanç ve heyecanla milletimizle buluşacak, bu seçimin parlayan yıldızı olacağız. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ve Genel Merkezimizin işaret ettiği şekilde seçim çalışmalarımızı yapacağız. Parti politikalarımıza ve ilkelerimize bağlı kalacağız. Üç hilali hak ettiği yere yükseltmek için varımızla yoğumuzla çalışacağız. Çorum’da Milliyetçi Hareket’i zirveye taşıyacağız.

İnşallah Çorumlu hemşerilerimiz bu seçimi demokratik olgunluk içerisinde gerçekleştirecek, ihanete göz açtırmayacak, iradesini cumhurun yükseltilmesi istikametinde ortaya koyacaktır. 24 Haziran Pazar günü cumhurun dirilişine, Türkiye Cumhuriyeti’nin şahlanışına sahne olacaktır.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-1°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:05
Güneş 07:34
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@