2018 yılında 80 kilometre altyapı çalışması yapıldı

Çorum Belediyesi yaklaşan kış aylarından önce altyapı çalışmalarını tamamlamak için faaliyetlerini hızlandırdı. 2018 programına alınan 80 km’lik altyapı çalışmalarında sona gelindi.

Güncel 20.11.2018, 00:26
317
2018 yılında 80 kilometre altyapı çalışması yapıldı

Çorum’u daha yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için projelerini bir bir hayata geçirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Belediye olarak şehrimizi modern altyapıya kavuşturmak için çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak için içme suyu, yağmur suyu, atık su hatları büyük önem arz etmektedir. İl genelinde daha sağlıklı bir altyapı sistemi oluşturulması için eski asbestli su borularının yerine uzun ömürlü ve sağlıklı su boruları yerleştirdik. Kalıcı işlere imza atıyoruz” dedi.

Yapılaşmanın yoğunlaştığı bölgelerden gelen talepler doğrultusunda içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmalarını ara vermeden sürdürdüklerini belirten Başkan Gül, “2018 yılında programımıza 80 km’lik altyapı çalışmasını almıştık. Şükürler olsun bu hedefimizi yakaladık. Yaptığımız çalışmalarımızda sona geldik. Ekiplerimiz Ilıca Bağlarında 275 metre uzunluğunda ve 300 mm çapında ilave kanal hattı çalışması yaptı. Orada planlaması yapılan mülklerin kanal sorununu bu sayede ortadan kaldırmış olduk. Yine Garantievler sokaklarında da 550 metre uzunluğunda atkı kolektör hattı çalışmamız ise devam ediyor. Kısa süre içerisinde de bu çalışmamız tamamlamayı hedefliyoruz. Yaptığımız çalışmalarımızda bizleri her zaman destekleyen ve sabır gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@