“181 proje başarıyla uygulandı”

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB), Ağustos Ayı Encümen toplantısı önceki gün Birlik Başkanı Amasya Valisi hemşehrimiz Mustafa Masatlı’nın yönetiminde toplandı.

Güncel 28.08.2020, 21:55
3767
“181 proje başarıyla uygulandı”

Amasya’da düzenlenen toplantıya Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Amasya İl Genel Meclis Üyesi Ömer Faruk Altunay, Çorum İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Çiftçi, Birlik Müdür Vekili Mustafa Örgüt ve Birlik personelleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Amasya Valisi Birlik Başkanı hemşehrimiz Mustafa Masatlı şunları ifade etti: “Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Mahalli İdare Birlikleri Kanununa göre çalışan, Tüzüğünde de belirtildiği gibi Yeşilırmak Havzasında kirliliği ortaya çıkaran etmenlerin ortadan kaldırılması ve Yeşilırmak Havzasında bulunan Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinde ekonomik-sosyal kalkınmanın sağlanmasına yönelik planlar, programlar yapmak, projeler uygulamak üzere kurulmuş bir Birliktir. Bugüne kadar bu anlamda Birlik önemli çalışmalar yapmış, bölgesel kalkınma anlamında planlar hazırlamış, projeler uygulamış, başarılı çalışmalar yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Avrupa Birliği destekli SKE Düzey II Bölgeleri Kalkınma Programı kapsamında TR83 Bölgesi’nde projelerin hazırlanması ve program uygulanmasında yer almıştır. Bu kapsamda 181 adet proje başarı ile uygulanmıştır. Halen ulusal ve uluslararası fon kaynaklarından teklif çağrılarına çıkılan program ve projeler için bölgeye teknik destek sağlamakta ve projeler hazırlamakta ve uygulamaktadır”

Vali Masatlı toplantıya katılan Valiler ve YHKB Encümen üyelerine de teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından Encümen toplantısında Haziran ve Temmuz aylarına ait aylık cetveller tetkiki ve Birliğin yürüttüğü çalışma konuları görüşüldü.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
37°
hafif yağmur
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@