“15 Temmuz’un kuklacısını unutmayalım”

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Sakınmaz, 15 Temmuz darbe girişiminde ABD ve İsrail’in parmağı olduğunu belirterek, “Katil ABD ve siyonist İsrail bu işin açıkça plânlayıcısı ve uygulayıcısıdır. Darbenin merkez üssü de İncirlik’tir. Gerçek mücadele ancak İncirlik’in kapatılmasıyla olacaktır. Biz Millî Görüşçüler olarak asla kuklacıyı da unutturmayacağız.” dedi.

Güncel 17.07.2017, 23:42
747
“15 Temmuz’un kuklacısını unutmayalım”

15 Temmuz darbe girişiminin Allah’ın yardımı ve Türk halkının üstün gayretiyle başarısız olduğunu kaydeden Orhan Sakınmaz, “Ancak bütün bunlara rağmen yaraları hâlâ tam olarak sarılamamıştır. 15 Temmuz ruhunun canlı tutulması, ülkede birlik ve beraberlik şuuru açısından önemlidir. Ancak işin seremoni faslının bitirilip sadede gelinmesi ve bir an önce sonuç alınması gerekiyor. Aksi halde iş sulandırılmış olmaktan öteye geçemeyecektir.” diye konuştu.

SP Merkez İlçe Başkanı Sakınmaz, 15 Temmuz darbe girişiminin 1. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada şu görüşleri dile getirdi:

“15 Temmuz herhangi bir tarih değildir. 15 Temmuz aynı zamanda Kudüs’ün işgal tarihidir. Siyonizm işi rastlantılara bırakmaz. Yine katil ABD’nin askeri uçakları hainlere yakıt ikmali yaparken yakalanmışlardır.

Bütün bunlar da gösteriyor ki katil ABD ve siyonist İsrail bu işin açıkça plânlayıcısı ve uygulayıcısıdır. Darbenin merkez üssüde İncirlik’tir. Gerçek mücadele ancak İncirlik’in kapatılmasıyla olacaktır. Biz Saadet Partisi ve Millî Görüş teşkilatı olarak asla kuklacıyı da unutturmayacağız.

15 Temmuz artık herkesin korku ve endişe içerisinde bekleyeceği değil, göğsünü gere gere sahip çıkacağı gün olmalıdır. 15 Temmuz’un bir milat olarak barış, kardeşlik ve birliğin tesis edileceği, terör destekçilerinin, vatan hainlerinin cezalandırılıp, mağduriyetlerin olmadığı, suçlu ile suçsuzların ayıklandığı, milletimizin yarınlara güvenle bakacağı bir gün olmalıdır. Bu ülke hepimizin, biz 15 Temmuz’u barışın, huzurun, kardeşliğin, adaletin tesisi için bir vesile olarak görüyoruz. Son olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve gazilerimize Yüce Mevla’dan şifalar diliyorum.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:28
Öğle 12:36
İkindi 15:55
Akşam 18:33
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@