15 Temmuz şehitleri anılıyor

Çorum’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri yarın başlıyor.

15 Temmuz şehitleri anılıyor

Çorum’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri yarın başlıyor.

13 Temmuz 2018 Cuma 00:06
15 Temmuz şehitleri anılıyor

Valilik ve Çorum Belediyesi başta olmak üzere Çorum’da bulunan çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının organize edeceği anma programı bugün, Cuma Namazı öncesi tüm camilerde Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başlayacak. Anma etkinlikleri 16 Temmuz Pazartesi günü sona erecek.

Tüm Çorum halkının davet edildiği anma etkinlileri ise şöyle:

13 TEMMUZ CUMA

Cuma namazı öncesi tüm camilerde Kuran-ı Kerim ziyafeti. 15 Temmuz şehit yakınları ve gazi aileleri ziyaret. Belediye Sanat Galerisi’nde ’15 Temmuz Fotoğraf Sergisi’ açılacak. 15 Temmuz Şehitler Hatıra Ormanı’na fidan dikilecek. Saat Kulesi önünde Mehteran konseri, Kur’an’ı Kerim tilaveti, Abdurrahman

Dilipak sohbeti, Talha Bora Öge (Gölge) şiir ve Ezgi Konseri gerçekleştirilecek.

14 TEMMUZ CUMARTESİ

Ulucami’de sabah namazından başlayıp yatsı namazına kadar hatim okunacak.

Hürriyet Meydanı’na anı defteri konulacak. Şehit yakınları ve gazi aileleri onuruna Çorum İl Özel İdare Sosyal Tesisleri’nde yemek verilecek. Hürriyet Meydanı’nda mehteran gösterisi.

15 TEMMUZ PAZAR

Şehitlik ziyaret edilecek. Ulucami’de öğle namazı öncesi mevlidi şerif okunacak, hatimler dualanacak ve namaz sonrası yemek ikramı yapılacak.

15 Temmuz Şehitler Müzesi açılacak, şiir, kompozisyon ve resim ödül töreni ile film gösterisi sunulacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Yürüyüşü. Hürriyet Meydanı’nda saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal Marşı okunacak. Hürriyet Meydanı’nda Mehteran gösterisi ve Kur’anı kerim tilaveti ve dua edilecek.

16 TEMMUZ PAZARTESİ

15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece saat 00.13’de tüm camilerden sala okunacak.

MYO Yerleşkesi Ethem Erkoç Konferans Salonu’nda ‘15 Temmuz Hain Darbe Girişimi ve Bir Milletin Dirilişi’ konulu panel düzenlenecek.” (Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 12.07.2018 22:15