15 Temmuz Şehitler Müzesi’ni gezen öğrenciye karne hediyesi

Çorum Belediyesi, yarıyıl tatilinde öğrencileri 15 Temmuz Şehitler Müzesine bekliyor.

Güncel 17.01.2020, 23:55
210
15 Temmuz Şehitler Müzesi’ni gezen öğrenciye karne hediyesi

Dünyanın bu zamana kadar gördüğü en hain darbe girişimleri arasında yer alan 15 Temmuz kalkışmasına direnen ve şehadete eren kahramanların hatıralarının yaşatıldığı ve o gece yaşanan destanın gelecek kuşaklara aktarılması için Belediye tarafından hizmete açılan 15 Temmuz Şehitler Müzesi, yarıyıl tatilinde de tüm öğrencileri bekliyor.

Belediye olarak 15 Temmuz'da Türk milletinin büyüklüğünü tüm dünyaya gösterdiğini, yaşanan tüm hadiselerin de gelecek hiç unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması için böylesine önemli bir eseri ilimize kazandırdıklarını söyleyen Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Müzemizi daha çok insanımızın ziyaret etmesini istiyoruz. 15 Temmuz'da destan yazan Çorumlu kahramanlarımızın özel eşyalarını da sergiliyoruz. Yarıyıl tatiline girecek tüm öğrencilerimizi müzemizi gezmeye davet ediyorum” dedi.

Öte yandan Çorum Belediyesi, yarıyıl tatili boyunca 15 Temmuz Şehitler Müzesi’ni ziyaret edecek öğrencilere karne hediyesi verecek. Müzeyi ziyaret eden Dumlupınar Ortaokulu öğrencileri, müzeyi büyük bir dikkatle gezip, müze yetkililer tarafından bilgilendirildikten sonra karne hediyelerini de almayı ihmal etmediler.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın'ın verdiği talimat ile yarıyıl tatili boyunca müzeyi ziyaret eden öğrencilere meyve suyu ve kek ikram edilecek.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@