“15 Temmuz, milli iradeye karşı bir darbe girişimiydi”

Belediye Başkanı Zeki Gül, 15 Temmuz’un Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk milletinin milli iradesine karşı bir darbe girişimi olduğunu dile getirdi.

Güncel 15.07.2018, 17:00
286
“15 Temmuz, milli iradeye karşı bir darbe girişimiydi”

Türkiye’nin son kale olduğunu bilen, bu kaleyi yıkmak isteyen dış güçlerin ve onların maşası olan FETÖ’nün organize ettiği ihanetin, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine yapılmış bir ihanet olarak tarihteki yerini aldığını söyleyen Gül, bu aziz milleti, bu aziz vatanı dış güçlerin bir oyuncağı haline getireceklerini sananların bu toprakları bir kaosa sürüklemek istediklerine dikkat çekti. Darbe girişiminin Türk milletinin değerlerini elinden almayı amaçlayan bir girişim olduğunu kaydeden Başkan Gül, bayrağa, ezana, devlet kurumlarına, devlet büyüklerine, hak ve özgürlüklerimize kasteden bu alçak girişimin milletin kahramanca direnişi karşısında aydınlık bir sabaha dönüştüğünü belirtti.

Vatanını seven, milletin birliği ve beraberliğine sevdalı, inançlı yürekler sayesinde teröristlerin kalkışmasının bertaraf edildiğini anlatan Gül, “Darbeci hainler, başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla karşılarında milletimizi buldu. Hainler millet tarafından adeta derdest edildi ve Türkiye’mize karşı yapılan işgal girişimi bir daha cesaret edemeyecekleri şekilde akamete uğratıldı. Millet Liderinin yanında adeta her sokakta bir cephe açtı. Millet topyekûn bir şekilde canı pahasına darbecilere göğsünü siper etti. Kaderimizle oynamak isteyen hainler bu milleti susturamayacaklarını, bu millete diz çöktüremeyeceklerini bir kez daha anladılar. O gece sadece Türkiye’nin kaderi değil, bölgemizin kaderinin, bu milletin kaderine bağlı olduğunu net bir şekilde gördük, şahit olduk. Milletimizin eskiden olduğu gibi Türkiye başta olmak üzere, bölgemizi de koruyacak güce, cesarete sahip tek millet olduğunu tüm dünyaya gösterdik. Biz milletlerden bir millet, ülkelerden bir ülke değiliz. Bu milletin bir ülküsü var. Bu topraklar, insanlığa insanlığını hatırlatan bunu da haykıran topraklar. Mazlum milletlere el açan onun bereketiyle yoğrulan topraklar. Öyle de kalacaktır. Bu vatana, bütün yüreğimizle sarılmanın vakti. Azimle, gayretle, ecdadın ruhuna yakışacak şekilde, bu millet için bu devlet için çalışma vaktidir. Bu dünyada sırtımızı güvenle dayayabileceğimiz yegâne yer vatandır, Türkiye’dir. Zaman bir araya gelme zamanı 15 Temmuz ruhunu diri tutmanın, bunun gereğini yetirmenin vakti. Vatana, millete, devlete, bayrağa, ezana sahip çıkmanın vakti. 81 milyon bir olmanın, beraber olmanın, birlikte Türkiye olmanın vakti İnşallah bunu başardık. Mazlumların son kalesi olan Türkiye, ümmetin de insanlığın da yüz akı olarak ilelebet yaşamaya devam edecektir. Biz bu kutlu davanın neferleriyiz” dedi. (İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@