“15 Temmuz medya kahramanlarını ödüllendireceğiz”        

Ülke Medya Derneği başkanlığına Aydın Tufan yeniden seçildi.

“15 Temmuz medya kahramanlarını ödüllendireceğiz”        

Ülke Medya Derneği başkanlığına Aydın Tufan yeniden seçildi.

24 Ekim 2016 Pazartesi 23:37
“15 Temmuz medya kahramanlarını ödüllendireceğiz”        
Derneğin 2. Olağan Kongresi, Ankara Altınpark Çorumevi’nde gerçekleştirildi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Divan Başkanlığı’na Ümit Nuri Kocaballı, üyeliklere ise Alperan Buray ile Hakverdi Altuğ seçildi.
Faaliyet raporun okunmasından sonra Kongre’nin açış konuşmasını yapan Başkan Aydın Tufan, önümüzdeki günlerde “15 Temmuz Medya Kahramanları Ödül Töreni” düzenleyerek, darbe girişimi sırasında vatanı için görev yapan meslektaşlarını ödüllendireceklerini söyledi.
15 Temmuz’un en büyük kahramanının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu kaydeden Aydın Tufan, “Halkı sokağa çıkmaya davet eden, vatanına sahip çıkmaya çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz’un en büyük kahramanıdır. 70’e yakın medya mensubuna Demokrasi Kahramanları ödülü vereceğimiz törene kendilerini davet edeceğiz. Lütfeder gelirlerse bizleri ve ödül alacak medya mensuplarını onurlandırmış olacaklar.” diye konuştu.
Daha sonra yapılan oylamada Ülke Medya Derneği’nin yeni yönetimi Aydın Tufan başkanlığında; Hakverdi Altuğ, Memduh Aslan, İsmail Tekpınar, Kenan Doğanay, Bayram Zilan, Hasan Yavuz, Ömer Ersan, Halil Barut, Aynur Bayram, Korhan Güllüoğlu, Mesut Demircan, İbrahim Keskin, Rıza Alageyik, Halime Polat ve Bülent Coşkun’dan oluştu.
Derneğin yeni Denetim Kurulu Üyeleri ise Süleyman Sarıkaya, Bilal Kızılkaya ve Ayşenur Tufan olarak belirlendi.
(Recep SERBES)