“12 Eylül’ü anımsatan yasal düzenlemelerle karşı karşıyayız”

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, geçtiğimiz günlerde Çorum merkezde bazı ev ve iş yeri ziyaretlerinde bulundu.

Güncel 27.11.2014, 00:29 27.11.2014, 00:30
894
“12 Eylül’ü anımsatan yasal düzenlemelerle karşı karşıyayız”
CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, geçtiğimiz günlerde Çorum merkezde bazı ev ve iş yeri ziyaretlerinde bulundu.

Ziyaretlerde CHP’nin yeni parti politikalarının yanısıra “eğitim sistemi, aile sigortası ve nakdi yardım kapsamında somut güvence içeren yasal düzenlemeler, emekli maaşlarında iyileştirme ve dini bayramlarda ikramiye, esnaf destek programı çerçevesinde SSK prim desteği, esnaf ve işçi koruma sistemi, vergi indirimi düzenlemeleri” konusunda bilgi veren Köse, CHP iktidarında maden kazalarını önleme konusunda Avrupa standartlarına göre devlet güvencesi sağlanacağını, taşeron düzenlemesinde somut çözümü gerektiren düzenlemeler yapılacağını, çiftçilere mazot ve faizsiz kredi desteklemesi gibi bir çok konuda net parti politikalarının olduğunu anlattı. “Bizim bu konularda kararımız net ve somut diyen” Milletvekili Köse, AKP ve ona bağlı olan çeşitli odakların CHP’yi yıpratmak için çaba gösterdiğini söyledi.

TBMM Genel Kurulu’na getirilen yeni kanun düzenlemelerini de eleştiren Milletvekili Köse, emniyet güçlerinin yetkilerinin arttırılmasını öngören kanun tasarısını eleştirerek, “Türkiye 12 Eylül'ü anımsatan bir yasa düzenlemesi ile karşı karşıya. Türkiye'yi uçuruma götürmeleri an meselesi. En temel demokratik haklar, kişisel özgürlükler kelepçelenmek isteniyor. Bir devlet kelepçesi takılmak isteniyor. Faşizme çeyrek kala uygulamalarına karşı CHP olarak hem siyasi hem hukuki mücadelemizi vermeye devam edeceğiz" dedi.“TMK KALDIRILACAK DERKEN TEKRAR BAŞA DÖNDÜK”
AKP'nin TCK ve CMK'da çok köklü değişiklikleri öngören, özgürlükleri sınırlayan 35 maddelik yeni bir yargı paketinin tasvip edilir bir tarafının bulunmadığını belirten Köse, “Türkiye demokratikleşecekti, yeni bir anayasa yapacaktı. Mevcut TMK kaldıracak derken tekrar başa döndük" ifadesini kullandı.

12 Eylül ve 90’lı yıllara dönüldüğünü vurgulayan Köse, “Böyle bir günde kara mizah, ironi ne kadar doğru olur? 141 ve 142. maddeleri bu pakete koysanız tüy diker" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın paketin güvenlik tedbirleriyle alakası olmadığını söylediğini aktaran Köse, "Peki neyle alakası var? Şeker çuvalı mı; bunlar ne?" diye konuştu.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 02 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@