1 Mayıs hazırlıkları başladı

DİSK, Türk-İş ve KESK tarafından oluşturulan 1 Mayıs Tertip Komitesi, kutlama hazırlarına başladı.

Güncel 08.04.2019, 21:59 08.04.2019, 20:09
403
1 Mayıs hazırlıkları başladı

Eğitim Sen binasında bir basın toplantısı düzenleyen 1 Mayıs Tertip Komitesi, kutlama hazırlıkları hakkında bilgi verdi.

Komite adına bir konuşma yapan Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mustafa Gül, 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma gününü Türkiye’nin dört bir yanında kutlamak için Çorum’da da hazırlıklara başladıklarını kaydederek, “Güvencesizliğe, işsizliğe, yoksulluğa karşı umudu, mücadeleyi büyütmek ve güzel günler için 1 Mayıs’ta alanlardayız” dedi.

Gül, konuşmanın devamında 1 Mayıs kutlaması hakkında şu bilgileri verdi:

“Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeğiyle bu ülkeyi var edenler 1 Mayıs’ta buluşuyor.

Her sene olduğu gibi bu sene de, emeğin taleplerini, demokrasiye, barışa ve özgürlüğe olan özlemimizi 1 Mayıs meydanlarında haykırmak istiyoruz.

Ülkede milyonlarca işçinin, emeklinin, köylünün yaşadığı sıkıntılar ortadadır. Kamu çalışanları, emekliler yoksulluk sınırı altında ücrete mahkûm edilmiş, kamu çalışanları için iş güvencesi tartışılır olmuş, sözü verilen 3600 ek gösterge ne yazık ki yasalaşmamıştır.

Emeklilikte Yaşa Takılanların ( EYT) mağduriyetini giderecek düzenlemeler için çalışma yapılmamıştır.

Bu çerçevede 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma gününü “Güvencesizliğe, İşsizliğe, Yoksulluğa, Teslim Olmayacağız! Umudu ve Mücadeleyi Büyütmek İçin 1 Mayıs’ta Alanlardayız!” şiarıyla tüm illerde olduğu gibi Çorum’da da kitlesel ve coşkulu bir biçimde kutlama çalışmalarımıza ve hazırlıklarımıza başlamış bulunmaktayız.

1 Mayıs’ın amacına uygun kitlesel ve coşkulu bir biçimde kutlanabilmesi için ilimizde KESK, DİSK, TÜRK İŞ ile ortak çağrıcısı olacağımız kutlamalar için tertip komitesini oluşturarak bugün valiliğe başvurumuzu yapıyoruz. Tüm demokrasi güçleri, siyasi çevreler, demokratik kitle örgütleri ile birlikte 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma gününü coşku içinde kutlayacağız. Yaşasın 1 Mayıs birlik, mücadele ve dayanışma günü.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:33
Güneş 06:58
Öğle 12:29
İkindi 15:22
Akşam 17:51
Yatsı 19:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@