Çorumspor, deplasmanda Tokatspor’a 2-0 yenilerek ligde kalma umutlarını iyice zayıflattı. Alınan yenilgiye rağmen ortaya konan mücadele takdire şayandı. Şu gerçeği bir kez daha gördük. Çorumspor çok ucuz bir şekilde küme düşme yolunda ilerliyor. Eğer Çorumspor küme düşerse gerçekten çok yazık olacak. Çünkü beklide 2.lige çıktığından beri en kolay grupta yer alıyor. Ama şartlar Çorumspor’u bu noktaya getirdi.

Maça gelince, zaten kısıtlı bir kadroya sahip olan Çorumspor’daki sakat ve cezalı oyuncuların çokluğu dezavantajdı. Buna karşılık teknik heyette yapılan kan değişikliği ateşleyici bir unsur umudu taşıyordu. Öyle de oldu. Futbolcular müthiş bir mücadele örneği sergilediler. Ama güçleri puan için yeterli olmadı. Beklenildiği gibi Tokatspor sahadan galibiyetle ayrıldı. Bu yenilgi ligde kalma umutlarını iyice zayıflatırken, genç futbolcuların başarılı performansı Çorumspor için teselli oldu. Hele de kaleci Serkan’ın ilk kez oynamasına rağmen yaptığı kritik kurtarışlar hem farkın artmasına engel oldu hem de Çorumspor’un geleceği açısından iyi sinyaller verdi.

Tokat’ta, birlikteliğin sağlanması halinde neler yapılabileceğini bir kez daha gördük. Eğer Çorum’da da Tokat’taki gibi birliktelik sağlanabilmiş olsaydı Çorumspor’un konumunun daha farklı olabileceğini düşünüyorum. Ama olmadı. Yine birliktelik sağlanamadı. Çorumspor’a sahip çıkılmadı. Basit gerekçeler gösterilerek Çorumspor kendi kaderiyle baş başa bırakıldı. Ve maalesef üzülerek söylemeliyim ki, yolun sonu artık görünmeye başladı. Çünkü Çorumspor puan almak zorunda olduğu kritik maçlarda sıfır çekti. Kalan haftalarda işi oldukça zor. Hele de bu sahipsiz kaldığı ortamda daha da zor.

Şehirde birliktelik sağlanmadığı sürece Çorumspor’un bırakın 2.ligi, 3.ligde bile barınması zor görünüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol